Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha elolvastam a...

Mi van akkor, ha elolvastam a kötelező olvasmányt, de nem értem?

Figyelt kérdés
Eddig abban a hitben voltam, hogy nem vagyok egy buta ember, sokat olvasok és írok is. De az Ember tragédiáját nem bírom ,,mai nyelvre” fordítani magamban, ennek a műnek az értelmezése olyan szinten kifogott rajtam, hogy most funkcionális analfabétának érzem magam. Ideges vagyok, mert holnap lesz belőle szóbeli, és a tanár azt mondta, ha nem olvastad, nem fog sikerülni a vizsga. Én hiába olvastam el, csak olyan szinten tudnám összefoglalni, ahogy le van írva az olvasónaplóban. Tudom, hogy tanárfüggő, de mennyi elég belőle egy kettes szinthez? Idebiggyesztem még, hogy 23 vagyok, estizem, eddig mindig segített a tanár, de akkor is félek.

2022. nov. 6. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a neten, millió olvasónapló, magyarázat, elemzés van fent. Sőt, talán zanzásított elmesélő verzió is. Amiből már meg fogod érteni a lényeget.


pl:

[link]


[link]


[link]


Nem írom le, hogy melyik keresővel, de random kidobott vagy 20 találatot.

2022. nov. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez meg végképp egy rövid zanzásított verzió:


[link]

2022. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt a legutolsót olvasgatom, igazából abban bízom, hogy ez elég ahhoz, hogy átmenjek. A többi linket is köszönöm.
2022. nov. 6. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Még a Wikipédián is jól fent van.
2022. nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült ötöst kapnom belőle, szóval megkönnyebbültem. :'D
2022. nov. 7. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!