Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a központi...

Nagyon félek a központi írásbelitől! Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nyolcadikos, fiú vagyok. Az átlagom mindenből ötös. Néha sokat kell küzdeni érte, de pár dologból, főleg matekból azt érzem, hogy nem tükrözi a tudásomat a jegyem.

Felvételire már szeptember óta készülök anyummal, járok előkészítőre is a VPG-be, és még a sulimban is van felkészítő.

Én igazából nem is feltétlen a felvételitől félek ( persze attól is ), de inkább az aggasztana ha csalódnának bennem a szüleim. Én éjjel nappal tanulok és teperek, csak azért, hogy a lehető legjobb felvételit írjam, de így is aggódok. Ráadásul anya matek tanár, amire lehet mondani h milyen luxus, de nem.

Az a baj, h nem hagy önállóan gondolkozni, folyton túl sokat mond

el a megoldásból...


Szóval összegezve: félek, hogy elbukok, és hiába volt ennyi készülés. Őszintén szólva eddig csak kettő teljes felvételit töltöttem ki, de az ötszáz vagy mennyi feladatból már 420 megvan, és begyakoroltam.

Ti nem izgultok/ izgultatok? Nálatok otthon milyen körülmények vannak?



2022. nov. 15. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha már most ilyen jól állsz, sima lesz. Milyenek lettek a kitöltött felvételik?

Nem hiszem, hogy nagyon aggódnod kéne, sőt, jobban tennéd, ha nyugodtan, magabiztosan állnál a kérdéshez. Nincs annál kellemetlenebb, mikor az ember éles vizsgán blokkol le , mert ott jönnek elő a félelmek. Inkább nyugodj meg, és ami fontos, hogy bár most úgy érzed, ez dönti el az egész életed, valójában nem így van.

2022. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A matekok változók voltak, 35-45 között..a magyarból viszont rendszeresen szoktam, ott átlagosan 48-50 szokott lenni. Köszönöm a választ!!!
2022. nov. 17. 18:00
 3/5 anonim válasza:
100%
Szia kedves felvételiző! Én is pont tavaly írtam teljes stresszben ilyen kérdéseket ide, mert én akkor felvételiztem. Nagyon jól állsz azért 80 körüli írásbelivel és legalább egy 4,5-ös átlaggal szinte majdnem mindegyik jobb gimibe felvesznek. Semmi okod az aggódásra, vissza gondolva nevetni fogsz az egészen, hogy miért izgultál ennyire, hidd el nekem:)
2023. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Annyit még hozzá tennék, hogy ne nagyon pánikolj be előre. Nekem elég jó jegyem voltak összeségében, de sajnos még is elrontottam az írásbelit. Nem is vettek fel arra a helyre ahova akartam menni, de kicsit se vagyok egy rossz helyen ezzel nem szomorítani akarlak. A legfontosabb úgy is az lesz, hogy érettségi meglegyen. Ez a felvételi semmit se fog számítani a későbbiekben, csak ilyenkor gondolja azt az ember, hogy ezen múlik az egész élete.
2023. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Legyen benned az ,hogy a felvételi nem tükrözi a tudásod, ha rosszat írsz majd kitalálod ,hogyan tovább de kitudja lehet már ennyire évesen nagyon jól megy az élet, tudsz főzni, figyelni másokra, nem kell megilyedni felvételitől, te mindent megteszel azért ,hogy jó legyen és a maximálisat nyújtod és kijön ami ki jön, ne legyen bűntudatod az meg ,hogy anyukád matek tanár lehet szívás probálj meg pozitívan tekinteni rá és csalódni nem fog benned ,büszke lesz rád mennyit készültél , amúgy én is most fogok felvetelizni, nincs olyan ,hogy hiába meg lesz az eredménye a készülődésnek és nincs olyan,hogy elbuksz!!
2023. jan. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!