Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem bekerülni egy...

Van esélyem bekerülni egy főiskolára ilyen érettségivel?

Figyelt kérdés
magyar 3, töri 3, matek 2, angol 3, informatika 2. A jegyeim pedig hármas körül voltak mindenből 3.ban és 4.ben is.
2008. dec. 25. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
végülis szak,-iskolafüggő,de sztem előbb próbálkozz meg egy felsőfokú szakképzéssel ami szakmát ad,(de ugyanúgy fősulin végzed,csak nem diplomát kapsz)lehet h.többet érsz vele,mint egy diplomával.aztán közben ha akarzs javíthatsz az érettségiden,illetve ha mégis mennél fősulira,ez a képzettség is beleszámít.sok sikert,és ne add fel!!:-)
2008. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg szak- és sulifüggő, de őszinte leszek, sok jóra ne számíts..Esetleg azt tudod tenni, hogy kiválasztod a neked tetsző és megfelelő szakot, megnézed, mi a felvételi követelmény, mely tárgyakból lehet felvételizni. Te ezekből a tárgyakból választasz kettőt (ha több is van, jogon pl. csak magyar és töri lehet), és ebből a két tárgyból újraérettségizel. Így a jelentkezésnél duplázással számíthatod a pontjaidat, ami azt jelenti, hogy senkit nem fog érdekelni sem a többi tantárgyból szerzett érettségid eredménye, se a többi jegyed.


Én így csinálnám, ehhez persze elszántnak kell lenni. De szerintem egy normális suliba való bejutásra nincs más esélyed. 2 érettségi meg teljesíthető (az egyik emelt szinten ajánlott a +40 pont miatt, de ha egyéb jogcímekkel - nyelvvizsga, hátrányos helyzet, terhesség, stb. - elég pluszpontod van, akkor nem feltétlen kell.).

2008. dec. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként informatikából hogyan sikerült a 2-es? Legkönnyebb tárgy...
2008. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy hogy nem tanultam semmit rá:D, köszi a válaszokat, remélem sikerül egy fősulira bekerülnöm
2008. dec. 25. 13:42
 5/5 anonim válasza:
Sztem sikerülhet de kellenének azért a százalékok... én a SZTE-JGYPK-n vagyok FSZ képzésen és meglepődtem hogy milyen nevetségesen alacsonyak voltak a ponthatárok, szóval vágj bele.
2008. dec. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!