Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, hogy otthagyt...

Szerintetek gáz, hogy otthagytam az egyetemet, s inkább szakmát választottam helyette?

Figyelt kérdés
Egyszerűen elegem lett az egyetemből, a rengeteg tennivalóból, az ember feletti erőfeszítést igénylő tananyagokból, s a tempóból is. Így inkább elmentem szakmát tanulni. Itt úgy érzem, megtaláltam az utam, ahol a gyakorlati helyszín van, tök normális mindenki, normálisabbak, mint az egyetemen. De elég sokan jönnek azzal, hogy majd 40 évesen belátom, hogy jobb lett volna az egyetemenet elvégezni, a szakma tönkre fog tenni hosszútávon, stb. Én a szakmát is komolyan veszem, az tény, de valahogy azóta tudok normálisan aludni, nincsenek pánikrohamaim, s nincs bűntudatom, ha véletlenül kimarad egy nap tanulás, a sikerélményről nem is beszélve. Igaz, viszonylag nehéz szakra is jártam, osztatlan történelem-könyvtáros tanárira. Amúgy az se titok, autószerelőnek tanulok, közben csinálom a C jogsit, s később a D-t is, ami nagy álmom.
2022. nov. 18. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Láthatóan valahogy traumatizált az oktatás okozta teljesítménykényszer. Lehet, hogy emiatt rosszul döntöttél, de könnyen lehet, hogy jól: nem kell mindenkinek diploma.


Arra azért készülj fel, hogy a szakmában se lesz mindenki jó ember, ahogy a diplomások se mind rossz emberek (ahogyan arra utalsz).


De engem leginkább az érdekel, hány éves lehetsz, hogy még mindig azzal foglalkozol, mások szerint mi a gáz.

2022. nov. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, ez természetes. Rengeteg jó fej egyetemista barátom van. Én csak a saját szakomból indultam ki.
2022. nov. 18. 08:36
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem soha nem fogod megbánni, hogy otthagytad a biztos éhhalált okozó tanárszakot. :D Egyébként én dettó ezt érzem, hogy hagynám az egészet, nem akarok a szakkal kezdeni semmit se, elegem van az egyetemből, undorító az egész oktatási rendszer.
2022. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na, ennek örülök, hogy nem csak én érzek így. Lehet, más szakok könnyebbek, ezt nem tudom. A töri szeretete persze megmaradt ennek ellenére.
2022. nov. 18. 09:04
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem vagy ettől kevesebb és ki lehet teljesedni a szakmával is az életben. Sokan halálra tanulják magukat kemény pénzekért és ők nem tudnak jól elhelyezkedni diplomával. Illetve az is számít, hogy miben érezzük jól magunkat. Ha nem érezzük jól magunkat a tanulnivalóban, nem is fog működni.

Nem lehet mindenki tanár, adjunktus, közgazdász, jogász, STB. Sőt: konkrétan erős hiány van a szakmunkásokból.

2022. nov. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kólauborkával ***** válasza:
81%
Szerintem nem tetted rosszul, szakmával ma többet lehet keresni. Jó magam is villamosmérnök és villanyszerelő vagyok, lehet egy tipped mivel foglalkozom épp.
2022. nov. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Sokkal jobb szakmát választottál, mint amit egyetemen tanultál. Percig se bánd.
2022. nov. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Tanárként mindig azt mondom a diákoknak, hogy olyan pályát válasszanak, amiben jól érzik magukat. Nem kell, hogy ehhez egyetemet végezzen valaki. Ha boldog vagy, és jó szakember, akkor jól döntöttél.
2022. nov. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
100%
Nem. Jól döntöttél.
2022. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sztem anyagilag egy autoszerelo jobb valasztas mint egy tanari.
2022. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!