Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtette valaki, hogy nem...

Megtette valaki, hogy nem aludt államvizsga előtti éjjel, hogy minél többet tudjon ismételni?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkodom, már előző éjjel se voltam olyan fáradt, hogy ne tudtam volna fent maradni, holnap délelőtt lesz a vizsga, megpróbálok az elején bekerülni, amennyit lehet, annyit ismételnék még, hogy minél magabiztosabb legyek, és hogy a bizonytalanok is menjenek, délután be tudnám pótolni az alvást. Érdekel, hogy volt-e más is így, és mennyire jött be.
2010. szept. 29. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Én nem sokat aludtam előtte, bár nem ebből a célból. Az izgalom miatt nem tudtam elaludni, ill. korán kellett kelnem, hogy beérjek, így csak pár órát sikerült aludnom.

De azt, hogy egyáltalán ne aludj, nem ajánlom!

Másrészt pedig ha vmit nem tudsz, v. nem vagy biztos vmiben, azt ez alatt az idő alatt úgysem fogod tudni bepótolni! Ezt eddig kellett volna megtenned! Bár a te döntésed, de szerintem fontold meg!


Sok sikert holnapra!

2010. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én! :D

Nem ismételtem, a fenét! Hanem a szakdolgozat védésre készítettem egész éjjel a ppt-t. Komoly volt, este bedobtam egy kávét, egész éjjel szerkesztettem, olvasgattam, közben zenét hallgattam. Reggel befejeztem, mikor kb. kelni szoktam, majd elmentem busszal a suliba. Összesítésben azért 5ös lett az államvizsga :)


javaslatom: az előadásmódot gyakorold, ne az anyagot olvasgasd. Meg a várható kérdésekre koncentrálj! Gondolom a szakdoga/dipó után úgy is várható 1-2 db. SOK SIKERT!

2010. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
17:39 - Nem lustaságból nem vettem át, hanem egyrészt volt, amiből nem is volt tananyagom, másrészt a család balhézik...
2010. szept. 29. 18:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Tényleg, a védést is ki kell még nyomtatni, jó, hogy írtál, de azt már 2 napja el kellett küldenem, úgyhogy összeállítani már nem kell. Inkább most a tételek, amikre koncentrálnék, a védésemet oda-vissza tudom.
2010. szept. 29. 18:29
 5/5 A kérdező kommentje:

Végülis nem tudtam ébren maradni, viszont éjjel-nappal szóltak a gépemen a hanggá átalakított tételek, a helyszínen viszont már nem tudtam várakozás közben erre koncentrálni, de sikerült, az utolsó hetekben alig aludtam, ezt most is érzem még, kell egy kis idő, mire kipihenem, azt hiszem, ezzel sokan így vannak. Minden esetre nagyon megkönnyebbültem és szerencsére nem húztam ki azt, amiből nem volt tankönyv mert nem volt tananyag. Ömlesztették a szakirányok tananyagait (informatika amúgy), erre viszont más vizsgázók is panaszkodtak, a huszonéves is meg a 40-es korosztályba tartozó is, de többségében azért szerencsésen húztunk.

Köszönöm, hogy írtatok.

2010. okt. 1. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!