Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megélni az...

Hogyan lehet megélni az írásból? Mindenféle tipp érdekel :)

Figyelt kérdés

Magyar anyanyelvű vagyok, de nem Magyarországon élek, angol nyelvterületen. Magyarul és angolul tudok elég jól.

Introvertált vagyok. Computer Sience diplomám van, de nem élvezem a programozást, de foglalkozásomat tekintve most ezt csinálom.

Tinikorom óta írok, verseket, novellákat, könyvem is van, persze csak magamnak. Imádok írni, ha van egy kis időm, írok. Egy ideje azon gondolkodom, hogy hogyan lehetne ebből megélni? Az újságírás nem nekem való, utána menni embereknek, cégeknek és keresni, hogy az életükben mi az, ami felháborodást kelt és aztán "nagy dobra verni" ezt nem az én stílusom, ahogy a politika sem érdekel. A "Hogyan veszítsünk el egy pasit 10 nap alatt" szintű újságíróból meg gondolom van elég a piacon.


Van más megoldás? Hogyan lehetne írásból élni?


2022. dec. 1. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem lehetett megélni kifejezetten versírásból, regényírásból.

Még Kosztolányi, Móricz Zsigmond, Karinthy stb. is tárcákat írtak, újságot, folyóiratot, hetilapot, kiadónál könyvet szerkesztettek, színikritikát írtak, voltak, akik egyetemen oktattak , pl. Babits.

2022. dec. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A mai világban mik ezek a foglalkozások, amiket egy író mellé tehet, hogy ki tudja fizetni a rezsijét? Az újságíráson kívül.
2022. dec. 2. 00:06
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

1-es vagyok

A versírás, napló és egyéb próbálkozások a kamasz - és az ifjú korral járnak. Ki lehet nőni, mint a pattanásokat.


A jó írásnak aranyfedezete kell legyen történelmi, kultúrtörténeti tudásban, műveltségben.

És akkor hol vagyunk még az egyedi világlátástól, egyéni stílustól, gazdag szókincstől, élénk képzelőerőtől, emberismerettől, jellemrajzoló képességtől, dramaturgiai tudástól, stb., stb.

2022. dec. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értelek, és ez messzire vezet, amibe nem szeretnék belemenni, mert most nem ez a téma. Képzéseket, állásötleteket keresek, ahol az írás a napi feladatok része.
2022. dec. 2. 00:14
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Bármilyen munkát megfoghatsz. Akár elmehetsz kukásnak is, közben tanulmányozhatod az embertípusokat maad körül.


Ne haragudj, de abból, aki így indul neki, hogy “írásból akarok megélni, adjon már tanácson a neten valamelyik kóbor taxis, árurakodó, ügyeletes ápoló, vagy bolti eladó, abból soha nem lesz író, nem hogy abból megéljen.

2022. dec. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezt veled most átbeszéltem, köszönöm a véleményed, bőven kifejtetted.
2022. dec. 2. 00:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha elég törtető vagy és be tudod dolgozni magad a kiadóba, ahol megjelennek a könyveid, akkor lehetsz mellette szerkesztő, fordító pl.

Azért tegyük hozzá, nemcsak írásból nem lehet megélni itthon, de a könyvszakma általánosságban sem túlfizetett.


Egyébként pedig a legtöbb író főállásban teljesen függetlenül dolgozik az írástól.

Írásból élni maximum pályázatírással, projektmunkákkal és hasonlóval lehet, ami nem kínálja azt a fajta kreativitást, amit te elképzelsz magadnak.


Itthon maximum 2-3 olyan nagy név van, aki képes megélni csak az írásból. Sajnos.

2022. dec. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nem Magyarországon élek, így bár a munkaerőpiac nagyobb és nyitottabb, a verseny is az. Ha nem is könyvírásból, de online írásból, cikkekből, akár (mivel programozni is tudok) weboldalak tartalomírásából, nem tudom, ilyenekből hogyan lehet megélni? Ezek hogy fizetnek?
2022. dec. 2. 00:25
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: Weboldalak üzemeltetéséből, fenntartásából, frissítéséből meg lehet élni. Nagyobb kereskedelmi cégek, web áruházak alkalmaznak ilyen szakembereket főállásban. Álláshirdetéseket kellene keresgélned, s a diplomáddal volna is esélyed ilyen helyre bekerülni. Illetve te is ajánlkozhatsz web áruházaknak írt önéletrajzos körlevéllel, hátha valamelyik felvesz.
2022. dec. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!