Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kommunikáció és média tudomány...

Kommunikáció és média tudomány alapszak mennyire kell a nyelv?

Figyelt kérdés

2022. dec. 4. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon, mert azzal tudsz kiemelkedni.
2022. dec. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Uh köszönöm.
2022. dec. 6. 22:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok híres újságíró 4-5 vagy még több nyelven tárgyalóképes.

"Poliglott (több nyelven beszélő) személy volt. Beszélt nyelvei: magyar, latin, német, orosz, angol, szerb, horvát, bolgár, mongol, indonéz, francia, olasz, lengyel, román, spanyol, portugál, eszperantó, szlovák, ukrán, belorusz, szlovén"-írják a Magyar Televízió egy már elhunyt, régi külpolitikai műsorokban, tudósításokban igen gyakran szereplő riporeréről.

2022. dec. 7. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Érdekelt volna ez a szak csak sajnos nem megy a nyelv pedig tanulom.. De mindenképp a Bölcsészkarra szeretnék járni csak nem tudom, hogy van-e olyan szak ahol nem igazán kell a nyelv
2022. dec. 7. 09:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát olyan piacképes szak nem nagyon van. Humán területre akkor éri meg menni, ha vagy nem "klasszikus bölcsész" szakról van szó (pl. pszichológia, ahol van biosz és statisztika), vagy nagyon fontos a nyelvek ismerete (pl. nyelvi szakok, kommédia), de mindegyiknél kifejezetten nehéz kitűnni a sok végzett hallgató közül. Akkor már a kapcsolatok, plusz képzettségek, kompetenciák szoktak igazán számítani. Ebbe a nyelvtudás is beletartozhat.

Én pszichológián végeztem. A felvételinél nem volt kötelező az angol, de az MA diplomának már a feltétele volt két, minimum középszintű nyelvvizsga, amik közül az egyiknek angolnak kellett lennie (bár pont ma volt törvénymódosítás, úgyhogy fene tudja, hogy ez marad-e). De ez a gyakorlatban is fontos volt, mert őszintén nem tudom, hogy angoltudás nélkül volt-e, aki elvégezte ezt a szakot. Rengeteg szakirodalmat kellett olvasni, és a naprakészek közülük mind angolul voltak. És sok másik szakról hallom ugyananezt. Ha egy tudományterületen nagy szerepe van az új kutatásoknak, akkor elkerülhetetlen az angol, mert nemzetközi kutatócsoportok (ebbe a magyarok is beletartoznak) nagyon gyakran angolul publikálnak a saját nyelvük helyett.

De amúgy miért szeretnél minden áron bölcsész karra járni?

2022. dec. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem nagyon menne szerintem más. Mármint én úgy érzem, hogy ilyen beálítottságú vagyok. A matematika se az erossegem, meg az angol viszont minden másból magyar töri stb mindenbol “nagyon jó lett az érettségim”
2022. dec. 8. 12:47
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenképp a Miskolcira szeretnék járni és nincsen túl sok szak amiből lehetne választani.
2022. dec. 8. 12:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!