Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy csak az megy bölcsészkarra (főleg szabadbölcsészetre) aki semmiben sem jó, és senkinek nem lehet ez a konkrét célja?

Figyelt kérdés

Tény, hogy a bejutáshoz nem kell annyira magas ponthatár, mintha orvosnak menne az ember, de szerintem szükséges egy nagyon sajátos észjárás, és töménytelen mennyiségű lexikális tudás, hogy valaki mondjuk doktorálni tudjon filozófiából. Az, hogy nem igényel akkora szorgalmat, mint mondjuk a jog, nem jelenti azt, hogy aki bölcsésznek tanul, butább lenne. Az egyetemre ugyanis a gimis eredmények által kerül be az ember, ahol azért lássuk be, hogy gyakran a szorgalmat előnyben részesítik a valódi tudással szemben. A kettő pedig nem mindig jár kéz a kézben egymással. Ezzel azt akarom mondani, hogy szerintem már egy jobb egyetemre való bejutáshoz alapból kell egy bizonyos intelligencia szint, a választott szak pedig inkább azt mutatja, hogy milyen tudományág érdekli a hallgatót.

Itt, GYK-n is láttam olyan megjegyzést, hogy csak az tanul ilyen területen, aki semmiben sem jó, részben ez adott löketet a kérdés megírására. Nagyon azt tapasztalom, hogy általában a gazdasági szakokon lévő hallgatok nézik le a bölcsészeket, ők nem látják a BTK-s szakok értelmét. Pedig őszintén szerintem egy kereskedelem és marketingre sokkal inkább ráhúzható, hogy az megy oda, akit semmi sem érdekel valójában, és nem annyira szeret gondolkozni, tekintve, hogy idén is tizenx-ezren jelölték meg az országban csak ezt a szakot.

Aki nagyon ellene van a bölcsészeknek, írja már le, hogy pontosan mi a gondja! Néhány értelmesen megfogalmazott ellenvéleményt nagyon szívesen olvasnék a témával kapcsolatban.



2022. dec. 7. 22:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
15%

"Miért hiszik azt az emberek, hogy csak az megy bölcsészkarra (főleg szabadbölcsészetre) aki semmiben sem jó, és senkinek nem lehet ez a konkrét célja?"


Mert tényleg így van.

2022. dec. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
17%
Nekem jópár ismerősöm dolgozik bölcsész diplomával felszolgalokent. Ez egy neszesemmifogdmegjol mire is való végzettség?
2022. dec. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
20%

A legtöbb ember ésszel választ oktatási intézményt, kart és szakot, szem előtt tartva azt, hogy azzal mihez fog tudni kezdeni. Az, aki ilyen szakot választ, mások előtt azt emeli ki, hogy 1. vagy nincs logikai készsége, hogy a használhatóságot felmérje, 2. annyira eleresztették a szülei háttérrel, hogy nem kell foglalkoznia azzal, hogy miből fog megélni, ezért tanulhat olyan dolgokat, amik a piacgazdaságban feleslegesek.


Egyiktől sem lesz olyan szimpatikus, hogy mások elismerően nyilatkozzanak róla.

2022. dec. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%

Az hogy csak az megy ilyen szakra ami semmiben nem jó az nem feltétlen igaz.

Az a gond ezekkel a szakokkal, hogy szinte lehetetlen a végzettségben magában elhelyezkedni. Lehet szó szabadbölcsész, filozófus vagy épp KoMédiásról. Én őszintén csökkenteném az állami helyek számát ezeken a szakokon, mert kb 100 ember jut egy helyre.


Egy kereskedelem és marketingel még mindig jóval jobbak az esélyeid hogy szakmán belül elhelyezkedj. A cégek közép vállalkozásoktól felfele egy csomó cég alkalmazza őket.


És vannak emberek akik csak azért választják a bölcsész szakokat mert relatíve könnyen elvégezhető diplomák és el tudnak menni vele irodába dolgozni.

2022. dec. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
5%
Mert egy életképtelen végzettséget adó maszlag?
2022. dec. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, mi rokon lelkek lehetünk :)

Ez volt az én kérdésem, és kaptam is pár elgondolkodtató választ:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

Egyébként hidd el, sokan azt sem tudják, milyen szakokat oktatnak egy bölcsészkaron. Csak valahogy divat lett lenézni, akkor is, ha lövésük simcs az egészről.

2022. dec. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%
Mindenhez más készségek kellenek. Attól még, hogy nehéz pl. monknak lenni egy hegyen, vagy gyufából Eiffel tornyot építeni, nem lesz elismert foglalkozás az átlagos társadalomban. Filozofálni magas szinten is kiemelten nehéz, de mivel éhen is hal, aki ezzel foglalkozik, nagyjából mindegy, hogy tehetséges-e benne vagy sem. Az élet nem igazságos, ez azért egyértelmű, különben mindenki abból élhetne kényelmesen, amit a legjobban szeret. De nem ez a világ van. Így marad az, hogy választasz életképes munkát és mellette hobbiból filozofálgatsz. PL. egy programozó költő: [link]
2022. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
0%
Tessék mondani, itt csupa bölcs ész van?? Mert látszik... 😂😂😂
2022. dec. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
72%

Én azt szeretném tudni, hogy bölcsész diplomával hol lehet munkát kapni?


Mert a gazdasági és jogi diplomával azt tudom. De ha most hirtelen kapnék egy bölcsész diplomát?? Maximum egy könyvtár jut eszembe.


Komolyan kérdem, nem sértő szándékkal!!

2022. dec. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
30%
Ez egy általánosítás. Nyilván vannak alóla kivételek, de maga az általánosítás egyáltalán nem alaptalan.
2022. dec. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!