Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tegyek emelt szintű német...

Tegyek emelt szintű német vizsgát ebben az esetben?

Figyelt kérdés

13.-os vagyok, ebben a tanévben érettségizek.

Nemrég tudtam meg, hogy eltörölték az emelt szintű érettségi követelményt, és a 400 ponthatáros kereskedelem és marketing szakon se kell. Ebben a hónapban nyelvvizsgáztam németből, nemsokára megkapom a középfokú nyelvvizsgámat (bízom benne) + hátrányos helyzetű szakvéleményt kapok (tanulási nehézség és a szüleim alacsony fizetésük miatt) = 68 többletpont.

Jó jegyeim vannak: egyedül töriből voltam minden évben négyes. Irodalom, nyelvtan, matek, német + a természetismeret minden évben ötösre sikerült.

Remélem, év végéig így is marad.

A választott tantárgyam az informatika lesz.

Szakközépiskolás vagyok, ahol nem készítenek fel a tanárok emelt szintre senkit, csakis németből látnék esélyt erre, de magántanár segítségével is max. 70%-ot tudnék kihozni emelten.

Próbavizsgát csináltam az iskolában emelt szinten (a német tanár adott ki feladatokat), összességében 62% lett, szóval ezt még nagyon gyengének érzem.

Érdemes belevágnom, vagy maradjak a középszinten?

Ha nem jön össze a 400 pont, akkor a legrosszabb esetben tanári szakra megyek.


2022. dec. 22. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen jó, ha van. Persze, attól is függ, milyen szakra szeretnél menni.

2024-ben ismét felvételi számit, felvételi alkalmassági, elbeszélgetés stb.

Motívációs level és önéletrajz is kell, ha olyan szakra mész.

2022. dec. 23. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csináld meg, én azt javaslom. Tanári szakra járok pont, s bánom, hogy nem tettem kettőt anno.
2022. dec. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tanári szakra meg ne legrosszabb esetben menj, mert nagy valószínűséggel az 1. félév után ott fogod hagyni. Csak jó tanácsként.
2022. dec. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!