Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügy és számvitel alapszak?...

Pénzügy és számvitel alapszak? Megéri így belekezdeni vagy keressek valami mást?

Figyelt kérdés

Szeretnék továbbtanulni egyetemen, nézegettem a szakokat és ez az ami megtetszett.

20 éves fiú vagyok, 2 éve érettségiztem. Gimi után szakmára mentem (vendéglátás), de nagyon nem tetszik. Itt tanultunk gazdasági ismereteket, anyaggazdálokodást, adózást stb. ezek viszont érdekeltek meg szerettem is őket.

A jelenlegi pontszámítás alapján 316 pontom lenne (emelt magyarom van, amit nem vesznek figyelembe). Idén viszont szeretnék töriből emeltezni, így lenne +50 pontom. 2024-ben elvileg már a magyart is elfogadják, így akár 400+ pontom lenne. Idén felvételeizzek, vagy hagyjak ki még egy évet?

Melyik egyetemet javasoljátok? Tanárok, kolesz stb. Milyen emberek járnak erre a szakra? Nógrád megyei vagyok.

Milyen adottságok kellenek hozzá? Hátrány lehet, hogy nagyon introvertált személyiség vagyok? Idegennyelvi követelmény hogyan változik a nyelvvizsga eltörlése miatt.

Légyszíves válaszoljatok! Valamint Boldog Karácsonyt Mindenkinek!



2022. dec. 24. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Jelentkezz nyugodtan, felesleges lenne várnod egy évet. Ha nem vesznek fel, akkor legfeljebb megpróbálod legközelebb is.


Az egyetemi rangsor elején a Corvinus áll, utána az ELTE és a BME kb. egy szinten, majd BGE és a többi. Szerintem kb. ebben a sorrendben érdemes őket megjelölni a pontszámok várható alakulása miatt is, meg amúgy is. Tanárok mindenhol akadnak jók (szerintem), de a hallgatói színvonalban már tudnak lenni nagy különbségek. A legtöbb lehetőséged tanórákon kívüli tevékenységekre, kapcsolatok kiépítésére, jó gyakorlati hely megszerzésére a Corvinuson lesz.


Kolesz terén szerintem az ELTE nyer, ott kapsz férőhelyet a legnagyobb eséllyel, de talán a többinél sem lesz gond.


Az introvertált személyiség nyilván azt (is) fogja jelenteni, hogy inkább írásban kommunikálsz jobban, mint szóban. Ez okozhat pár kelletlenséget, mert biztosan lesz sok alkalom, amikor csoportmunkát kell készíteni, prezentálni kell stb. Az egyetem persze még vígan elvégezhető így, de pl. a multik világa, ahováa a szakon végzettek többsége törekszik, már nem, biztos, hogy neked is a kánaán lesz, de szerencsére akad egy pár lehetőség az életben ezen kívül is, ha elvégzed ezt a képzést. A döntés a tiéd.


A nyelvi követelményről:

"A jövőben a felsőoktatási intézmények dönthetnek arról, a tanterv részévé tesznek-e valamilyen nyelvi mérést vagy nyelvvizsgát."

[link]


Boldog karácsonyt és boldog új évet!

2023. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2%

A matek hogy megy? A pénzügy számvitelhez erős matektudás kell, ha nincs emelt matek érettségid, kezdd el nézegetni, mert az egyetemen a matek az első szórótantárgy. Még erős emelt szintű matektudással is kemény, ezért mindenképp érdemes elmélyedni az emelt matek követelményrendszerében. Ha nem is teszel emelt matek érettségit, azért próbáld elsajátítani az ahhoz szükséges tudást.

Bent maradni nehezebb, mint bejutni.

2023. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2. Egyáltalán nem kemény a psz matek, miről beszélsz? Kb. bárki elvégzi...
2023. jan. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
#3 Ha ez így van, az elég szomorú. Ránéztem egy-két egyetemre, úgy látom, analízist és valószínűségszámítást tanítanak. Ezek azért középszintű matekkal nem könnyűek. Bár személyes tapasztalatom huszonévvel ezelőttről van, amikor még mindenkinek kötelezően központi matekot kellett írnia (kb. a mostani emelt matek nehézsége), enélkül nem is lehetett bekerülni közgazdasági felsőoktatásba. Akkor még osztatlan képzés volt, és 4 félévig tanultunk matekot (analízis, valszám, lineáris algebra, operációkutatás), és ezekkel alaposan megrostálták az emelt szintű matektudással érkező hallgatóságot.
2023. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4. Ezek a tárgyak jellemzően most is vannak, és most se nagyon szokás emelt matek nélkül felvételizni. Ennek ellenére a psz-en oktatott matek szintje egy vicc pl. a BME-s mérnök/infós szinthez képest.
2023. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan jelentkezz iden. En a Bge-rol es a Corvinusrol tudok nyilatkozni, mert mindkettore jartam/jarok. A targyak abszolut teljesithetoek, ha az ember belerak idot, energiat. A Bge pszk-s kolijat most felujitjak, de egyebkent ott van a szomszedban konkretan. En is intovertalt vagyok, de ez ne tartson vissza semmitol. Sokan vannak meg ugyanigy. Ha vannak konkretabb kerdeseid, akkor szivesen valaszolok.
2023. jan. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kemény matek? Leszámítva a nagyon bézik analízis-paródiát, csak a négy alapművelet kell hozzá.
2023. jan. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Igen, bátran vágj bele.
2023. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!