Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológia doktori programba...

Pszichológia doktori programba mennyire nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés

PTE és Semmelweis doktori iskolájával szemezem, de sajnos háttérinformációkat nem sok helyről tudtam összeszedni.


A kérdéseim ezek lennének:


- melyik a színvonalasabb?

- tapasztalat alapján mennyire

nehéz bekerülni? Valahol azt hallom, kb mindenkit felvesznek (max önköltségesre), más meg azt mondja, nagy a verseny.

- mik az elvárások felvételin? (tudom, TDK és publikációk, de kicsit számszerűsítve, mennyit "illik" felmutatni jelentkezéshez?)


Köszönöm a válaszokat!



2023. jan. 1. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Kb. amennyire titkosszolgálati felső vezetői pozícióba. Tehát oda születni kell - nem nyomulni a szamárlétrán - mert pórul jársz!
2023. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt most úgy érted, csak kapcsolatok révén lehet bekerülni?
2023. jan. 1. 20:20
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan.
2023. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Psycho ***** válasza:
89%
Ezt megcáfolnám. Konkrétan ismerek olyat, aki kapcsolatok nélkül került oda. Azért bekerülni be lehet. Az már más kérdés, mekkora sz*póroller a képzést végigcsinálni...
2023. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mindig van valami lényeges oka, ha valaki "oda" kerül - ez az egy dolog tuti!
2023. jan. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
A kutatási témád és a tudásod, illetve korábbi eredményeid számítanak. Nem lehetetlen egyáltalán. Van ismerősöm, akit zenészként vettek fel úgy, hogy előtte semmi pszichológiát nem tanult, csak volt egy jó kutatási témája.
2023. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én sem gondolnám, hogy csak a kapcsolatok számítanak, persze nyilván sokat segítenek - ez kétségtelen.


Kedves utolsó, ismerősödnek volt bármi referenciája kutatásokból?


Az általam felsorolt két egyetem közül került be valamelyikre, vagy egy másikra?

2023. jan. 1. 22:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem például tárt karokkal vártak oda, pedig semmit nem tettem le az asztalra a kötelezőn túl. Msc záróvizsgán már kérdezték, hogy hol szeretnék doktorizni és hogy várnak vissza szeretettel, remélik, hogy leadom a jelentkezésem. Aki tőlünk doktorira jelentkezett és ismertem, azt fel is vették.


Én végül más intézmény és terület doktori iskoláját választottam.

2023. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
A SOTE-t nem tudom, de a pszichológiai karokra csak az nem megy doktorálni, aki nem akar. Örülnek, ha jelentkezik valaki.
2023. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Az ismerősöm Pécsre ment. Nem tudok róla, hogy bármi kutatással foglalkozott volna előtte. Zeneművészeti szakot végzett előtte.
2023. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!