Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van valamilyen bevált tanulási...

Van valamilyen bevált tanulási tippetek?

Figyelt kérdés
Kérlek csak segítő válaszokat írjatok..
2023. jan. 3. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vazlatiras segit a megertesben, es utana pedig megtanulom az anyagot
2023. jan. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sima átolvasással általában nem tanulok jól. Kézzel szoktam vázlatot írni, úgy megmarad többnyire. Ha nagy az anyag és sok időm van akkor akár kétszer is. Ha még több időm van, akkor megpróbálok emlékezetből is vázlatot írni (mint amikor vizsgán van időd kidolgozni a szóbeli tételt).

Amikor nagyon elveszítem a motivációt, akkor nézek a témával kapcsolatos oktatóvideókat.

Szakkifejezéseket szókártyával (egyik oldal a szó, másik oldal a definíció - húzok egyet, elolvasom a szót, megpróbálom felidézni a definíciót, ha tudom akkor bal oldalra rakom, ha nem akkor jobbra. Utána következő kör a jobb oldali kupacból, és elölről ugyanez. Ha mind elfogyott, akkor az egésszel újrakezdem, és kiderül hogy mennyit tudtam tényleg, és mi az ami csak a rövidtávú memóriámba maradt meg). Ez a kártyás dolog jó évszámokhoz és idegennyelvű szavak tanulásához is, ugyanaz a módszer, mint amit leírtam.

Volt olyan is, hogy KSH adatokat kellett bemagolni, akkor azokból egy egységnyi infót felirtam egy ragadós jegyzetlapra és körberagasztgattam olyan helyekre, amit sokat látok (tükörre, csap fölé, WC-vel szemben a falra. Ablakra, ágyam mellé, ajtóra, akasztóra, amin a kulcsom volt stb. Így folyamatosan szem előtt volt és rögzült.

Ha olyan jellegű az anyag, akkor lehet rajzolni (pl. ha konkrét dolog kell megtanulj, mint mondjuk a szem felépítése, akkor rajzolsz egy vázlatos szemet és leírod nyilakkal a részeit. Ezt addig ismétled amíg már rutin lesz. Ha valami elvontabb dolog, akkor rajzolhatsz piramist (az egymásra épülő fogalmak megjegyzéséhez) vagy mind-mapet (van egy gyűjtőfogalom és leírsz köré altémákat - Googleben rákeresel lesz ezer példa).

A jegyzetedet színkódolhatod, összetartozó dolgokat ugyanolyan kiemelővel emelj ki például.


Nyelveknél általában a hallás utáni értést anyanyelvi videókkal, zenével, filmekkel tanultam. Szövegértést/olvasást blogokkal, könyvekkel/cikkekkel.

Szavakat szókártyával, mint ahogy a szakkifejezéses résznél írtam, illetve a mind-map itt is játszik (pl. Közepén a család - körülötte a csaladtagok megnevezései).

A színkódolás is játszik itt is, pl. németben nagyon hasznos a der/die/das miatt (pl der szavak - kék, die - rózsaszín, das - zöld).


Remélem találsz neked megfelelőt ezek közt. Ha megírod, hogy milyen tárggyal van problémád, lehet tudok még más ötleteket is.

2023. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pedagógiai: pszichológia, szociológia..ilyesmi
2023. jan. 6. 12:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Na hát akkor a kártyás, színkódos, mind-mapes és rajzolós módszerek mind játszanak. Pszichológiából rengeteg jó videó van fent YouTube-on, ha beszélsz angolul akkor meg még nagyobb a választék. Egy csomó podcast is van Spotify-on (magyarul is) az említett témákban, tudod hallgatni miközben utazol, főzöl vagy akármi mást csinálsz. Sok egyetem rakott fel anyagokat a covid alatt YouTube-ra, így akár egyetemi előadásokat is tudsz hallgatni
2023. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2023. jan. 6. 15:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Márciusban lesz egy vizsgám szóbeli és írásbeli - mindenképpen alkalmazni fogom ezeket a módszereket. Köszönöm mégegyszer :)
2023. jan. 10. 11:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy mágnestáblám a falon. A tanulnivalót felírom rá, és mivel úgyis sokat tartózkodom otthon, így akarva akaratlanul is rápillantasz és elolvasod. Sok infó megmarad így.
2023. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!