Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozathoz hipotézisalkot...

Szakdolgozathoz hipotézisalkotással kapcsolatban lennének ötleteitek? Teljesen tanácstalan vagyok🥺

Figyelt kérdés

Mentálhigiénés szakdogát kell írnom, és a hipotézisek alkotásához kérnék tőletek segítséget!

A téma:

a megfelelési kényszer és szerepe a kiégés-szindróma kialakulásában.

Nincs semmi ötletem sajnos😭



2023. jan. 4. 01:05
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Beszélj témavezetőddel, hogy adjon segítséget.
2023. jan. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Először határozd meg, mi a megfelelési kényszer, aztán, hogy mi a kiégés szindróma.
2023. jan. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

2# vagyok


“ Feltételhez kötött önértékelés

A megfelelési kényszer hátterében a feltételhez kötött önértékelés áll. Az erre hajlamos ember csak akkor érzi magát teljes értékűnek, kompetensnek, jónak, szerethetőnek, ha meg tud felelni annak a képnek, amelyet önmaga elé mintaként állít.”


“ A burnout, vagyis kiégési szindróma egy olyan speciális munkahelyi ártalom orvosi elnevezése, amely vezető tünete a fizikai-érzelmi-mentális kimerülés. A kiégés hosszabb ideig tartó stressz, elsősorban fokozott érzelmi megterhelés következtében alakul ki. Az állapot során a személy tartós tehetetlenséget, inkompetencia-érzést, csökkent munkakedvet él meg, motivációja és teljesítménye csökken, munkahelyi elfoglaltságait monotonnak és értéktelennek ítélheti meg.”


Aztán tegyél fel kérdéseket a szűkebb és tágabb emberi kapcsolataira: család, barát, párkapcsolat, munkahelyi kapcsolat.


Hogyan hat vissza a személyiség alakulására, miben korlátozza.

Mennyiben szűkíti le a valós egyéniségének a fejlődését.

Milyen pszichés mellékhatásai alakulhatnak ki.

Stb. Egyik kérdés adja a másikat.

2023. jan. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3#-as vagyok

A kiégés következmény, de ennek milyen pszichés egyéb következményei lehetnek még: pl. tartós depresszió, egyéb szervi betegségek, álmatlanság, a kapcsolatainak a kiürülése, elmagányosodás, stb.

2023. jan. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A hipotézis egy jól megfogalmazott kijelentő mondat, amiben állítasz valamit az adott témában, pl. A megfelelési-kényszer megjelenése növeli a kiégéshez valószínűségét 5 éven belül. (most csak mondtam valamit)


Segítség: [link]

2023. jan. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Nézd csak! Találtam neked egy érdekes gondolatébresztőt! A neves professzor átmeneti szakmai kiégésről és az abból való kilábalásról is beszél.

[link]

2023. jan. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
6#-os vagyok: arról is mesél, hogy a kiégés milyen szakmai löketet adott a továbbugráshoz.
2023. jan. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha én fogalmazom meg a saját hipotézisemet a témával kapcsolatosan és te az alapján végzed el a kutatást, akkor az plagizálás.
2023. jan. 4. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a sok segítő hozzászólást! Mentek a zöld nyilak.ó érzés látni mennyi segítőkész ember van, mégsem olyan rossz hely ez a világ. Látom éjjel írtatok, ez már lehetne egy hipotézis, hogy a jó emberek nem alszanak éjszaka, csak nem ez a témám sajnos.
2023. jan. 4. 07:13
 10/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy többször írtam a konzulensnek és semmit sem segít, nem is válaszol 3 hete, engem meg sürget a határidő, mert a 15 oldalas vázlatot a hipotézisekkel fel kell tölteni a Neptunba 🥺 Most így magamtól a szakdogának a leíró részeit már részletesen kidolgoztam a megfelelésről a kiégésről és azok kapcsolatáról, és lehet hiba volt, hogy csak most jönnének a hipotézisek, de a tanár nem segít és sajnos nincs igazi ötletem.


Egy hipotézis jutott csak eszembe, de lehet, hogy nem jó:

Az alapján, hogy a megfelési kényszer hajlamosít a kiégésre, ha valaki tudja hogy megfelelési kényszere van és azzal foglalkozik, akkor kevésbé van esélye a kiégésre. Ha ez helytálló lenne, javasolhatnám a szakdogában a megfelelés ellensúlyozására való tréningeket.


Ha ez szerintetek jó hipotézis lenne, hogyan lehet megvizsgálni a helytállóságát?


Vagy tévút és nagyon rossz irányba indultam el vagy nehezen tesztelhető? Ha lehetne még egyszer, másik konzulenst valasztanék.


Minden válasznak örülök!

2023. jan. 4. 07:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!