Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki tud ajánlani jó biológi...

Valaki tud ajánlani jó biológiaversenyeket?

Figyelt kérdés
9.-es biospeces vagyok, viszont jövőre szeretnék több bioszversenyre nevezni, mivel idén csak 2-re tudtam, és nem nagyon tudom milyenek vannak az országban az Arokszállásyn kívül. Vagy akár regionális versenyek (Kaposvár)

2023. jan. 6. 01:53
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Ha megmondod, hogy ezek közül melyikek állnak legközelebb a te elképzeléseidhez akkor keresek mégtöbbet.


Mozaik Tanulányi Verseny:

[link]


Tudomány, ami összeköt:

[link]


Herba Medica Tanulmányi Verseny:

[link]


Dr. Szentágothai János biológia verseny:

[link]


Brain Bee verseny:

[link]


Kitaibel Pál Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi Verseny:

[link]


Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny:

[link]

2023. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is keresgéltem magamnak versenyeket most, de szinte az összesre lezárult a jelentkezési időszak.
2023. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még a Fodor József Országos Biológia Versenyt szokták nyomatni (ha jól tudom, ez például pont kaposvári gyökerezésű, az egyetem egyik előadójában is írtuk meg valamelyik fordulót. Szerintem ez még COVID előtt lehetett, lásd lent, hogy miért), de emlékezetem szerint az nekem nem tetszett, az Árokszállásy magasan veri színvonalban, szervezésben, stb. Illetve érdemes tudni ezekről, hogy a nagyjuk a COVID óta online szervezés alatt történik, akár otthon is megírhatod, ezt úgy próbálják kompenzálni a verseny nehézségét fenntartva, hogy lehetetlen mennyiségű feladat áll rendelkezésre korlátozott ideig, nekem ez baromira elvette a kedvem ezektől a versenyektől.

A Kitaibel pedig nagyban épül a Természetbúvár folyóiratra, ezt vedd figyelembe jelentkezéskor. Az elsőt talán még az Országos Állategészségügyi Versennyel, illetve az Országos Elsősegélynyújtó (/Elsősegély-ismereti, ahogy értelmeztem, ez két külön szervezés) Versennyel tudnám kiegészíteni.

11.-tól pedig, ugye, OKTV-re is tudsz már menni.

Kémia versenyek nem érdekelnek?

2023. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kémiák is érdekelnek, de abból nálunk is egész nagy a felhozatal. A Fodor és a Kontra az nekünk is felhozatalban áll, és pont gondolkozom a részvételen. De akkor szerinted ezek nem túl jók?
2023. jan. 14. 22:47
 5/8 anonim ***** válasza:
A Fodorra és Kontára lehet még jelentkezni?
2023. jan. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem igazán tetszettek. Ezek még elég kiforróban lévő versenyek, főleg a Kontra. Nem tudom, mennyi a nevezési díj, ennek függvényében ettől még ajánlom neked, hátha megtetszik.
2023. jan. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekünk a Kontrát a kémiatanárom főleg azéert ajánlotta, mert ő a szakmai szervezésben (tehát a feladatokban) résztvesz valamennyire, a technikai részéről nem sokat tudok, de ha online, akkor az nem túl jó.
2023. jan. 15. 17:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nálunk is így volt, a tanárunkat konkrétan tanította Kontra tanár úr, és elvileg a bizottságba is felvették, de ennyi idősen már nem akar vele foglalkozni. :D

Mindegyik versenynek megtalálható az az évi versenykiírása a honlapjukon, nem merem biztosra mondani, hogy idén is online lesz-e (vagy egyáltalán volt-e már...), nézz utána.

2023. jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!