Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha levelezőn 300 km-re lakok...

Ha levelezőn 300 km-re lakok az egyetemtől megoldható tömegközlekedessel a vizsgára eljutás meg haza?

Figyelt kérdés
Tippek esetleg?
2023. jan. 6. 19:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te tudod hogy mennek a járatok. Mivel mennél busz, vonat? Van átszállás?
2023. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég rossz választás, vizsgaidőszakban mit csinálsz mikor heti 2/3 vizsgád lesz? Ha esetleg nem sikerül valamelyik akkor még több. Én szándék közeli egyetemre mentem, munka mellett nem kivitelezhető tömegközlekedéssel egy távoli egyetem. Szaktársak akik dolgoznak és messziről járnak, mind autóval jön, sokszor szálláson alszanak mikor péntek szombat jelenléti oktatás van. Én nem ajánlom de te érzed
2023. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Rossz ötlet!
2023. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Attól függ hány átszállással jutsz el.

Nem is a távolság a mérvadó, hanem az idő inkább.

Egyébként semmi sem lehetetlen, kifogást vagy megoldást kell keresni. Ha kifogást, akkor el se kezd, mert félúton abbahagyod majd az egészet.

2023. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Debreceni Egyetemen volt olyan évfolyamtársam, aki Szombathelyről járt konzultációkra. Vizsgaidőszakban amit csak tudott igyekezett azonos napokon letudni. Szóval, nem lehetetelen dolog.
2023. jan. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Nehézkes lehet. Mármint, mi van ha pl. a vizsgaidőpontok többsége reggel 8-9 órára van meghirdetve? Odatudnál érni? Kalkulálj, nézd meg, mikor indul vonat/busz. Vagy esetleg ha az nem lehetséges, akkor előző este eltudnál menni és ott maradni egy hotelban vagy valahol, vagy az sem működne? Szóval na, mi nem tudhatjuk, hogy megoldható-e, neked kell megnézni a menetrendeket. Illetve most ez a "mi van ha reggel 8-kor van vizsgád" csak egy példa volt, meg általában több vizsgaidőpont van, és általában nem mindig ugyanarra az órára rakják be őket, viszont nekem pl. tényleg volt olyan vizsgám, ahol az időpontokat mind reggelre rakták be. Szóval szerintem az ilyenekre is gondolni kell.
2023. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ, nem gondoltam volna, hogy ennyien reagálnak. Egy átszállás van és összesen olyan 4 és fél óra az odaút. Konzultáció nem is lenne baj, ott szállással megoldom, csak belegondoltam, hogy vizsgára járni rossz lenne, mert gondolom nincs mindenből szombati nap, hogy ne menjen rá egy szabadság, és ha pl délutáni vizsga, akkor is ott kellene aludnom és másnap hajnalban hazajönni. Szóval lehet inkább mégis egy közelebbit kell választanom.
2023. jan. 6. 20:13
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is ennyit tettem meg, 4:47-kor indultam, 10-re leértem, ennél korábbi vizsga ritkán volt. Illetve, ha lett volna, 30-an voltunk az évfolyamon levelezőn, lehetett volna szólni, hogy légyszi 10-nél előbb ne kezdjenek, mert többeket is érintett.

Viszont délutánra értem haza, tehát ha nem enged el a munkáltatóm, akkor szabi lett volna. Mondjuk, ha közeli egyetem, 11-nél hamarabb akkor se érsz be munkába, de ha ezt tolerálják, akkor persze jobb a közelebbi.

2023. jan. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#7: A legtöbb egyetemen nagyon ritkák a délutáni vizsgák, úgyhogy én a helyedben emiatt nem aggódnék. Viszont sajnos az könnyen előfordulhat, hogy mondjuk reggel 9-re kiírnak egy írásbeli vizsgát, s ez esetben csak ott alvással tudod megoldani. S arra se számíts, hogy a levelezősöknek minden vizsga szombaton lesz. Akár az is előfordulhat, hogy hétköznapra rakják az összes vizsgát, így egy-egy nap szabadságot mindegyikre ki kell venned.
2023. jan. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk vegyes a vizsgák kezdése, most pl van 8,9,10, 12, 14, 16 óra. Ez a mostani vizsgaidőszak
2023. jan. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!