Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyenge idegennyelv tudással...

Gyenge idegennyelv tudással egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Nagyon cikinek számít, ha valaki nem tud angolul, németül stb? Egyetemen ez mekkora hátrány? Van itt olyan, aki 0 idegennyelv tudással ment egyetemre és ott megtanulta az adott nyelvet?

2023. jan. 7. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen a legtöbb szakon nem fogsz nyelvet tanulni.
2023. jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Szaktól is függ. Ahova én jártam, ott sokszor kellett angol nyelvű publikációkat olvasni. Ha csak a fordítóra kellett volna hagyatkoznom, nagyon nehezen ment volna.
2023. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kulcsszónak csak az angolt adtad meg, tehát még mindig ahhoz lehet a legtöbb közöd. Valamennyire tudsz azért, hiszen érettségiztél belőle (vagy fogsz). Ne nyugodj bele, hogy nem megy, hanem tanuld akkor is, ha anélkül is túlélhető szakra akarsz menni. Bármi miatt jól jöhet a szabadidőd kapcsán is, a magánéletben is, nem csak az egyetemi tanulmányokhoz. Kezdd el most, ne kifogásokat keress. Tele van a net meg a youtube mindenféle tananyaggal meg gyakorlási lehetőséggel.
2023. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell majd angolul olvasnod. De ez nem szépirodalom, hanem szakirodalom, szakszavak vannak meg könnyebb nyelvi dolgok. Egyébként lehet felvenni nyelvi órákat akkor is, ha nem illik bele a szakodba. Én is vettem fel ilyet, bár nekem B2 szinten volt az angolom meg a németem is mikor egyetemre mentem.


Ha szeretnél menni menj, és ez motiválni fog a nyelvtanulásra is. Majd behozod. Ne emiatt mondj le valamiről. Viszont fontosak a nyelvek, szóval gyúrj rá.

2023. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, milyen szakról van szó, úgyhogy csak a saját tapasztalataimról tudok nyilatkozni. Nekem pszichológia szakon nagyon jól jött a felsőfokú angoltudásom. Nem volt felvételi követelmény, de a gyakorlatban természetesnek vettek egy kb. középszintű tudást, mert csomó szakirodalom angolul volt. A klasszikusokon és az egy-egy (igaz, nagy terjedelmű) tankönyvön kívül lényegében minden. Egy szakdolgozatot vagy egy normálisabb beadandót nem lehetett volna megírni angol nélkül, mert szótárazás/Google fordító nélkül is csomó idő elment vele, hát még úgy... Illetve amikor én diplomáztam (először alap-, utána mesterképzésen, utóbbi tavaly volt), akkor feltétel volt a nyelvvizsga. A mesternél már kettő, legalább B2 szintű kellett, amik közül az egyiknek angolnak kellett lennie. Volt, aki emiatt nem kapott nyáron diplomát. Nem tudom, hogy most ezen mit módosítottak, de nyelvvizsga ide vagy oda, a mi szakunkat nulla angollal szerintem szinte lehetetlen lett volna elvégezni. És úgy tudom, hogy ez a "kutatósabb" szakokkal mind így van, hiszen csomó naprakész szakirodalmat kell olvasni, aminek a túlnyomó többsége angolul van. Igaz, van ismerősöm elég más szakon, akinek igazából a szakdoga kapcsán kellett kicsit angolul olvasnia, de előtte nem nagyon.

Én amúgy arról sem tudok, hogy nálunk lett volna lehetőség nyelvet tanulni (úgy emlékszem, igény lett volna rá, főként "egzotikusabb" nyelvekre, de lehetőség tudtommal nem).

Úgyhogy cikinek nem mondanám, mert senkit nem fog ez különösebben érdekelni, de hátrány bizonyos szakoknál könnyedén lehet a nyelvismeret hiánya.

2023. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
23%

Nem kell, semmi nem kell. Akárhányszor megbukhatsz mostmár, meg nyelvvizsga sem kell. Nem keeeell. Nehogy el tudj tájékozódni a hazádon kívül.


Nehezebb szakokon hátrány, mert a szakirodalom jórésze angol és kevés a fordítás.

2023. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!