Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha idén végez valaki alapszako...

Ha idén végez valaki alapszakon, akkor ebben az eljárásban már jelentkezhet mesterképzésre?

Figyelt kérdés
Ha nyáron van államvizsga. Mert egyetem honlapján azt írta, hogy olyanok jelentkezhetnek, akik 2022 decemberig megszerezték a diplomát, gondolom ez a keresztfélévre vonatkozott, csak nem írták még át. Meg amúgy a szóbeli alkalmassági elbeszélgetések mikor szoktak lenni? Az államvizsgák után júniusban, vagy még áprilisban?

2023. jan. 8. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Most februárban kell az e felvin jelentkezni. Az egyetemeken általában van ilyen lehetőség,hogy előrehozzák a záróvizsgat annak,aki mesterképzésre akár felvételizni. Szóval van lehetőséged szeptemberben elkezdeni a mesterképzést , ha most a tavasszal záróvizsgazol.
2023. jan. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha májusban lemegy a zv az már jó? Felvételi elbeszélgetésre mesterre már oklevéllel a kézben kell menni, vagy nem baj ha addigra még nincs?
2023. jan. 8. 09:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én idén májusban voltam a mesteres felvételin, júniusban volt az alapszakos záróvizsga és szeptemberben kezdtem a mestert. Nem gond, nyilván tudja mindenki, hogy ahogy az érettségizők sem érettségiztek még februárban, úgy az alapszakosoknak sincs még meg a diplomája (jó, a 7 féléves képzéseken igen). Ez bele van kalkulálva a rendszerbe. A felvételi elbeszélgetésen nem fogják kérni a diplomát, majd szépen hiánypótlásban lekérik maguknak és abból adnak pontokat.
2023. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!