Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A matek télleg fejleszti a...

A matek télleg fejleszti a logikát?

Figyelt kérdés
Nagyon utálom a matekot,nem is nagyon értettem sose,nem is érdekelt,mert nem láttam semmi értelmét...De a kémiatanárom azt mondta hogy azért kell,hogy a logikát fejlessze... Ez igaz?
2010. okt. 2. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Igen.

Főleg a logikai feladatok fejlesztik az agyat, csak abból igen kevés van a közoktatásban, és inkébb a felsőoktatásban van ilyen.

2010. okt. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A lgoika mint tudomány sok helyen visszaköszön.

A filozófiában, a jogban és még sorolhatnám. Szóval érdemes rágyúrni, főleg ha tovább akarsz tanulni.

2010. okt. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg fejleszti, és valóban azért kell, hogy megtanulj logikusan gondolkodni.
2010. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A matematika alapja a problémamegoldás, erről szól a legtöbb egyetemi tárgy is - legyen az jog vagy bármi, aminek elvileg köze nincs hozzá, és oda ugyanúgy kell ez a készség, mint pl matematikus szakra. Ha jó vagy matekból, tudsz gondolkodni, képes vagy bonyolultabb dolgokat egyszerűbbekre visszavezetni, fontossági sorrendet felállítani, és ennek az életben is sokszor hasznát veszed.

Ennek a fordítottja is igaz, dehát ha ezekben jó vagy, akkor nem állsz messze attól, hogy matekból is jó legyél, csak egy kicsit meg kellene erőltetned magad, a Pitagorasz tétel nem annyira bonyolult.

2010. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ok,értem,köszönöm szépen a válaszokat! :)
2010. okt. 2. 23:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Szeged GD-s vagy mi? :D
2011. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!