Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nőként patológia szakosodás?...

Nőként patológia szakosodás? Miért nez rám emiatt mindenki furán?

Figyelt kérdés
Negyedéves vagyok az orvosin, szóval messze még a vég, hogy szakorvos legyek, viszont szerelmes vagyok a patológiába. Amikor idejott borgyogyasz szerettem volna lenni, mert apukám is az, meg a bátyám is annak készült akkor meg, aztán most sebész rezidens, de aztán mikor volt borgyogyasz gyakorlatunk rajottem hogy annyira nem izgalmas mint gondoltam. A patologianak is a szövettani vizsgálata tetszett meg, imadom mikor te magad találod meg a daganatot pl, és ezzel megmentheted valaki életét a korai felismerés függvényében, meg azt is hogy minden máshogy néz ki, és nincs 2 ugyanolyan dolog amit mikroszkoppal tudsz vizsgálni. Én annyira nem vagyok emberkozpontu mint mondjuk a bátyám, de azért szeretnék face to face is segíteni embereknek, szóval a mostani tervem az, hogy a patologia rezidens képzés után egy bőrgyógyászatot is csinálok illetve a sebészet felé is kacsingattam, de látva a bátyám életét nem biztos hogy akarnám én azt az életvitelt😅 mindenki akinek mondtam, azt mondta hogy nőként miert akarok embereket boncolni, vagy daganatokat nézegetni, és a borgyogyaszattal több lehetőségem van, csináljam meg azt előbb. Ti mit gondoltok?

2023. jan. 11. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányom először patológus akart lenni, de azt mondta, hogy számára elviselhetetlen és felháborító,ahogyan a testekkel bánnak. Ideggyógyász-pszichiáter lett Németországban.
2023. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
"Én annyira nem vagyok emberkozpontu mint mondjuk a bátyám" Igen, látszik... Szerintem ha furán néznek rád, az nem azért van, mert nőként ez a szakma érdekel, hanem mert (ne vedd rossz néven) úgy összességében szinte zavarbaejtő a lelkesedésed. "szerelmes vagyok a patológiába" "annyira nem izgalmas mint gondoltam" "imadom mikor te magad találod meg a daganatot" Tök jó hogy elhivatott vagy, de ez nem a doktor house. Picit több alázatot?
2023. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: dejoo, a barátom is pszichiaternek készül, az is egy borzasztoan izgalmas szakma lehet, rengeteg érdekes emberrel találkozol, és sokat tanulsz belőlük.


Második: igen lehet kicsit összevissza írtam, a nem olyan izgalmast a borgyogyaszatra írtam, a patológia se egy traumatologia de több izgalmat látok benne mint az előbb említett szakma. Szerintem maga az orvosihoz is elég nagy alázat kell (sajnos😅😅😅) de mivel még igazabol csak identől kezdődtek el a rendes blokkok, mikor már kórházakba járunk rendesen, különböző osztalyokra, és szerintem itt a valóságban dönti el a legtöbb ember, hogy mi érdekli, nem abból amit a könyvben tanult meg, így még akkora alázat senkiben sincs a szakmai szakosodast illetően. Persze az orvosi drámák kicsit elteroek a valódi orvosi élethez😅

2023. jan. 11. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek félreértésben élnek, a patológus munkája 85%-ban nem a hullák körül forog.


De alapvetően bármit akarsz csinálni nőként, az fura, nem való, vagy "csak erre vagy képes".


Azt csináld, amit igazán szeretsz, ha ez a pato, akkor az.

2023. jan. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kólauborkával ***** válasza:
0%

A sok smiley nem illik egy orvos írásához.


Azt csináld amit szeretsz, amiben el tudod képzelni az életed, meg azt, hogy még tovább tanuld (suli után, mert jobb esetben fejleszted magad az adott irányból életed végéig).

Amit nem szeretsz abból tanulni sem fogsz eleget, így felesleges.

2023. jan. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"A sok smiley nem illik egy orvos írásához."


Nem vagyok orvos, majd (remélhetőleg) 2 év múlva leszek az:) nem értem, hogy függ össze ez az orvoslassal, mellesleg véleményekre voltam csak kíváncsi, ahhoz nrm igazán akartam mogorva stílust felvenni.


A többi tanácsodat köszönöm neked is és a negyesnek is:)

2023. jan. 11. 22:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
látod kérdező, semmi se jó az embereknek:)
2023. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kólauborkával ***** válasza:
31%
Csak azért írtam, mert sok embernél ez a tinikorból megmaradt szokása (azt, hogy rossz vagy jó azt nem én fogom eldönteni), és gondoltam jelzem, hogy komolytalanul néz tőle ki az írás, másé is, de a tied is.
2023. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai körökben ilyet soha nem hallottam. Több női patológus ismerősöm van mint férfi.


Valószínűleg abból a félreértésből adódik laikus körökben (ha van ilyen), hogy el a tévhit: patológus=boncmester. Nyilván ha tudnák hogy egy patológus - ha épp holttestét vizsgál akkor is - minimálisan nyiszatol, nem lenne ez a így. Amúgy a patológia tényleg érdekes, és közvetve rengeteget segít a betegeknek.

2023. jan. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!