Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amikor érettségiztél fel...

Amikor érettségiztél fel voltál rá készülve?

Figyelt kérdés

Én nem. Gondoltam olyan lesz az eredményem mint az év végi jegyeim. Hát egy nagy francot! Mivel hiányos volt a tudásom nehéz volt aztán persze kritizáltam, hogy milyen nehéz feladatokat raktak be (pedig mindent lehetett teljesíteni). Utólag lecsapódott az, hogy miért mondták azt hogy többet kellett volna tanulnom. De addig persze nem... Annyit elértem, hogy végül átmentem mindenből. Az eredmény az nem lett erős (3,0 átlag nem lett 5-ös se), de azért elmegy egynek.

2021-ben érettségiztem amúgy.

22/F

Más hogyan ment neki az érettséginek?



2023. jan. 11. 21:35
A kérdező szavazást indított:
Keményen tanultam ezért nem ért meglepetés.
Az esélytelenek nyugalmával mentem érettségire.
34 szavazat
1 2
 1/15 Bferike ***** válasza:
100%

Nagyon rég volt, de volt amiből a tételek felét tudtam csupán, mégis ötösöm lett(történelem), mert előző este megéreztem mit fogok húzni.

Végül szinte mindenre emlékeztem a Rákóczi szabadságharcból. 🤭

2023. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Lelkileg nagyon nem, tudás szempontjából meg tárgyfüggő volt. A matekkal mindig is eléggé hadilábon álltam, azon nagyon izgultam, úgyhogy nem is ment túl jól, a többi tárgy miatt szintén stresszeltem, de ott megvolt az, hogy vagy nagyon sokat készültem rá (a töri emeltre például) vagy magamra szedtem annyi tudást az évek alatt, hogy elég legyen (németből mondjuk).

Végül felvettek arra az egyetemre és szakra, amire szerettem volna menni.

2023. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Annyit készültem, amennyit órákra kellett, ha az volt a feladat magyarból, hogy írjam meg a 2017es tavaszi novellaelemzést, megcsináltam és így tovább. Az egyetlen, amire saját magamtól készültem pluszban az az emeltem volt. Szóbeliknél egyedül az emeltemre készültem, a többinél akadt olyan tétel, amit el se olvastam, persze olyat is húztam. Nem lettek olyan rosszak ehhez képest, 65-90% közé sikerült mindegyik. Tavaly érettségiztem
2023. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Régen volt. Az irodalomra nem tanultam, azt sem tudtam, kit szeret a költő, de így is 4-es lett, mert nagyon bele tudtam élni magam a versekbe és kitaláltam, hogy mit érez. A matekra se sokat tanultam, az is négyes lett. Eléggé elég volt a józan paraszti eszem. Töriből 1 tételt tudtam, a többiből reméltem, hogy a segédeszközökkel kitalálom a kettesnyit, de azt az 1-et húztam, amit tényleg tudtam és 5-s lett. A biosz a kedvenc tárgyam volt, órán mindig figyeltem, rá nem tanultam pluszban, de az ösztönösen ment, az is 5-s lett. Angol nyelvvizsgám meg volt, arra megkaptam az 5-t automatikusan. Szóval nem mondhatom, hogy hú de meghajtottam magam, mégis nagyon korrekt bizim lett :)
2023. jan. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan féltem tőle, pedig nem voltam különösebben rossz tanuló. Ami addig se ment, azt az érettségin is elszúrtam, de akadt olyan tantárgy is, amiből a vártnál jobb jegyet kaptam. (Szintek és százalékok akkor még nem voltak, öreg vagyok. 🙂)
2023. jan. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Metionin ***** válasza:
100%
Kettő között, megtanultam szóbelire a tételeket meg pl. töriből átolvastam a tankönyvekből az ilyen fejezet végi összefoglalókat és annyi. Nem tanultam magam halálra de messze voltam az esélytelenek nyugalmától. Németből előrehozottaztam elsőben, így azzal már nem kellett szarakodni.
2023. jan. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly érettségiztem és nem tanultam magam halálra az érettségi előtt, a négy év alatt tettek róla a tanáraink, hogy épkézláb tudással rendelkezzünk. A magyar írásbeli vizsga előtti 2 hétben kezdtem el ismételni az anyagot a középszintű vizsgákra, bőven elég volt az idő, a két emeltemre (biosz, kémia) meg év közben is fokozottabban készültem, de nem mondanám, hogy megszakadtam a tanulásban. A szóbelikre pedig nem is tanultam úgy külön, nagyjából ugyanazt kérték vissza, amit az írásbeli vizsgán is (kérhettek volna). 5,0-ös érettségi átlaggal zártam, és azon a szakon tanulok, ami már régóta a célom volt (orvosi).
2023. jan. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlókról tudok beszámolni, mint a hetes, csak én 2016-ban érettségiztem. Előtte természetesen izgultam, viszont tudtam, hogy négy évig rendszeresen tanultam (általában nem voltam full kitűnő, de jó jegyeim voltak), és a tanáraim is mindent megtesznek, hogy felkészítsenek minket. Időben nekiálltunk ismételni, főleg a faktos órákon, hogy az emeltekkel se legyen gond, de pl. magyarból is félévtől már csak az érettségire készültünk. Plusz én két előrehozott érettségit csináltam 11.-ben, de 12.-ben így is volt hátra négy érettségim, amikből kettő emelt volt. Szintén nem szakadtam meg a tanulásban, bár az emelt szóbelik előtt, az írásbelik után azért tanultam rendesen a tételeket. De addigra már legalább háromszor megtanultam minden anyagrészt, úgyhogy igazából ez már átnézés volt csak. Mindegyik érettségim kényelmesen ötös lett, és engem is felvettek a kiszemelt egyetemi szakra, amit azóta el is végeztem. Az egyetem közben pedig rendszeresen visszasírtam az érettségit, elsősorban a vizsgaidőszakokban. :)
2023. jan. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
2014-b3n érettségiztem, de mindenre felkészültem
2023. jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ami érdekes dolog az az, hogy nekem is volt érettségi előtt B2-es angol nyelvvizsgám azt hittem sima lesz. Voltam olyan pancser, hogy nyelvvizsga után 4-esre érettségiztem angolból (középszinten). Mai napig nem értem hogyan nem sikerült 5-re...

Matekból pedig épp hogysikerült a 25%-ot megugranom.

Végülis sikeresnek mondható az érettségim ha ahhoz nézzük, hogy voltak osztálytársaim akik buktak.

Egyébként nem egy elit iskolában tanultam, a színvonal az a béka feneke alatt volt, szóval nem is kellett sokat várnom magamtól.

És mégcsak nem is voltak szóbeli vizsgák sem...

2023. jan. 12. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!