Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a neve ennek a szakmának,...

Mi a neve ennek a szakmának, és mit kell hozzá tanulnom?

Figyelt kérdés

Hogy hívják azt, aki például ha valaki megsérül és lebénul deréktól lefelé segít neki újra lábra állni? (Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, de nagy vonalakban ennyi.)

Iskolaválasztás előtt állok, és azt a szakmát szeretném tanulni, de nem tudom hogy hívják, és mit kell hozzá tanulnom.

Tudom ez elég hülye kérdés, de tényleg nem tudom.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2023. jan. 12. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egészségtudományi Karokon / Budapest,Szeged, Debrecen,Pécs, Miskolc/ az ápolás és betegellátás,azon belül gyógytornász
2023. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha középiskola akkor az általános ápoló szakma valamelyik egészségügyi technikumban
2023. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És melyik egyetemen lehet ezt tanulni Budapesten? És ahhoz hogy felvegyenek az egyetemre el kell végeznem az általános ápoló szakmát?
2023. jan. 12. 19:52
 4/14 anonim ***** válasza:
Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar felvi.hu
2023. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az egyetem apolas- és betegellatas szakjahoz nem muszaj a szakmat elvegezned elotte. De nagy konnyebbseget jelenthet bizonyos tantargyak, es a gyakorlatok eseteben. Alapvetoen eleg hozza, ha bioszbol nagyon jo vagy. (emberi anatomia es elettan resz fokent.)


Az ergoterapeuta is sokat segit a serult emberek ellatasaban, fejleszteseben, es igen, a gyogytornasz is. Ezek rokon szakmak. Ergoterapeuta szakirany (apolas-es betegellatas szak) egyelore (2023.) csak Zalaegerszegen indul a PTE-n. Gyogytornasz szakirany tobb helyen is van az orszagban, mint ahogyan az elso valaszolo is irta, Budapesten is indul. Maga a szak szinten apolas- es betegellatas.


A gyogytornasz az, aki megtanitja a beteget elmenni az ajtoig, az ergoterapeuta meg megtanitja neki kinyitni az ajtot. Nagyon-nagyon leegyszerusitve ez a kulonbseg.

2023. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. jan. 13. 06:15
 7/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Lenne még egy kérdésem. Az általános ápoló szakmát melyik közésiskolában lehet tanulni?
2023. jan. 13. 15:00
 8/14 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2023. jan. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Budapest
2023. jan. 13. 15:24
 10/14 anonim ***** válasza:

En Budapesten nem talalok altalanos apolo kepzest egyik szakkepzesi centrumban sem olyat, ami nappalis kozepiskola. Ez lehetseges, hogy nincs? Nem akarom elhinni. Segitseg, jonnon valaki, aki tud valamit! :-) :-)


A kornyekben Tatabanyan, Szekesfehervaron Cegleden es Vacon van, mind ugy kb. egy oranyi, vagy azon beluli utazas a fovarostol. Ebbol a fehervarit ismerem, az kozel van a vasutallomashoz, ha napi szinten kellene utaznod.


(nive.hu szakmakereso)

2023. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!