Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz egy egyetemi...

Miért olyan nehéz egy egyetemi tanárnak egy gyakorlati kurzust egy fővel bővíteni a Neptunban?

Figyelt kérdés

Rendkívüli passziválási kérelmet kellet beadnom mert súlyos beteg lettem tavaly.


Orvosi anamnézissel és szakvéleménnyel alátámasztva ő is ezt ajánlotta papíron kinyomtatva címezve az egyetememnek.


A TB, azaz Tanulmányi Bizottság el is fogadta.


Erre most betelt minden kurzus, mert akik kitöltenek 2 félévvel ezelőtti kérdőíveket az oktatásról azok 1 nappal hamarabb vehetik fel a tárgyakat.


Persze nekem nem volt mit kitöltenem, mert rendkívüli okból passzív féléven voltam.


1 napra rá betelt minden gyakorlati kurzus.


Írtam emailt az illetékesnek, csatolmányként a rendkívüli passziválási kérelem papírt, az orvosi véleményezést, és, hogy a Tanulmányi Bizottság elfogadta a kérvényt.


Már nem csúszhatok, mert más egyetmről jöttem - pont annyi félévem van hogy itt befejezzem az egyetemet.


Ezt mind megírtam a tanárnak, hogy betelt minden kurzus és ütközik a végre megtalált megfelelő heti orvosi-kontrollal, így sem egészségügyileg sem tanulmányilag nem tudom folytatni az egyetemet csúszás nélkül.


Csak annyit kérek ettől a tanártól, hogy azt a rohadt kurzust 1 fővel bővítse.


Mellesleg nem csak én vagyok/leszek aki kérvényezni fogja a kurzusbővítést mert én csúsztam, tehát valaki helyett vettem fel az elméletet.


Tehát nem csak engem érint a dolog.


Ez miért ilyen nehéz? Hány klikkből áll? 3 -4?


2023. jan. 13. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

A tanároknak nincs ebben korlátlan hatalma. Nem csinálhatnak akármit. Engedélyt kell kérnie.


Türelem! Az, hogy te sietsz nem azt jelenti, hogy te diktálod a feltételeket.

2023. jan. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt megírtad a tanárnak, oké, és mi volt a válasz?

Nem hajlandó bővíteni? Mi a gond konkrétan?

2023. jan. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Ilyenkor a terem kapacitására szoktak hivatkozni. Nagyon nehéz másik termet kapni.
2023. jan. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert ilyenkor érkezik 500 darab kérés mindenféle mondvacsinált okokkal a hallgatóktól, képesek azért is írni mert ha áttennék őt az xy időpontban kezdődőről az yz kezdetűre akkor 5 perccel tovább aludhatna. Szóval ilyenkor általában mérlegelik azt hogy melyik a valós igény melyik pedig a "léccike de jó lenne" típusú.


Attól pedig hogy súlyos beteg voltál még nem te szartad a spanyol viaszt, szerinted hány hallgató van kifogástalan egészségügyi állapotban? Az orvosi papírjaidat is nagy ívben leszarja, egyrészt bárki tud olyat csináltatni másrészt nem tartozik rá hogy mi bajod van. Mivel a Tanulmányi Bizottság ellenőrizte és elfogadta a kérvényedet innentől kezdve a jogszabályban leírtak alapján kell cselekedni az oktatónak.

2023. jan. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1


De van. Felhívtam a tanszéki ügyintézőt, és Ő mondta, hogy hívjam a Tanárt mert ő tudja bővíteni. Szóval szíve joga szerint dönt erről.


A Tanárt hívtam, kinyomott.


Majd írtam emailt a Tanárnak, írta, hogy mondta nem nyit új férőhelyet egyik kurzuson sem amíg van hely valamelyiken. Közben pedig beteltek mind. Gratulálok az értelemnek.


Ez azért nem az én hibám, mert önkívüli/rendkívüli egészségügyi okból passziválási féléven voltam, így nem tudtam a kérdőíveket kitölteni azon a féléven, mert nem küldtek nekem, mert nem is tudtak mit küldeni. Így akik kitöltötték azok egy nappal korábban felvették az osszes kurzust.


Emiatt esélyegyenlőségi kérelmet is benyújtottam a SHSB-nek is.


Tehát bár a múltban történt, de jelenlre is ható önkívüli, rendkívüli és egészségügyi okból fakadó passziválási félév miatt adtam be az esélyegyenlőségi kérvényt, mert ez cáfolja az esélyegyenlőséget ha egészségügyi gond miatt nem tudok felvenni kurzust.


Plusz emiatt kérek bővítést egy konkrét kurzusra, mert nem mindegyik jó, mert a mai napig járok heti orvosi kontrollra, kezelére és terápiára és a többi kurzus az egészségügyi időpontokkal ütközik.


De más egészségügyi problémám is van amikért külön kedvezményeket is kértem.


Most nem lenne egyszerűbb megnyitni egy=1db rohadt férőhelyet legitim ok miatt ahelyett, hogy foglalkozzanak azzal, hogy


- Irogatok emaileket a Tanárnak

- Hivogatom a Tanszéki Ügyintézőt

- Hivogatom a Tanszéki vezetőt meg a helyettest

- Kérvényt adok be az SHSB Bizottságnak

- Kurzusbővítési kérelmet adok be

- Eredménytelenség esetén Felülbírálati kérvény a Tanár, SHSB, bővítési kérelem elutasítása ellen - és a Felülbírálati bizottság független ezektől a HKR szerint


De tényleg. Egy emberről van szó. Nem lenne egyszerűbb? 1 db rohadt férőhely. Hihetetlen.


Ráadásul úgy, hogy messengeren egy másik tárgyból valaki ugyanígy irogatott egy pár illetékesnek és 1 napon belül lett kurzusbővítés.


Szóval ez Tanári kedv szerint megy. Tudnának csak nem akarnak.

2023. jan. 14. 15:28
 6/12 A kérdező kommentje:

3


Nem a terem kapacitásra hivatkozott egyik ügyintéző sem, csak annyit, hogy "Nem, nem nyitunk férőhelyet kész". Elég bunkó volt.

2023. jan. 14. 15:29
 7/12 A kérdező kommentje:

2


Lásd 5-ös kommentem

2023. jan. 14. 15:30
 8/12 A kérdező kommentje:

4


Kérlek ne fecsegj hülyeséget.

2023. jan. 14. 15:30
 9/12 anonim ***** válasza:
19%

"Ez azért nem az én hibám, mert önkívüli/rendkívüli egészségügyi okból passziválási féléven voltam"


Mi az hogy nem a te hibád, miért ki lett beteg a szomszédod? Minden embernek saját felelőssége vigyázni a saját egészségére és az egészségkárosító tevékenységed révén bekövetkező elváltozás miatt nagyon helyes hogy nem juttatnak előnyhöz, ez így helyes.


Mit gondolsz ha levágom a kezemet akkor onanntól kezdve jogosult vagyok akármelyik kurzusra jelentkezni csak mert az orvos ráírja egy papírra hogy bizony nincs keze az illetőnek?


Nevetséges hozzáállás és gratulálok a Tanár Úrnak hogy így biztosít esélyegyenlőséget a többi hallgató számára akik készségesen készültek a félév során és nem bohóckodni jártak tanulás helyett az orvosokhoz!

2023. jan. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9


Minden oké nálad?

2023. jan. 14. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!