Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem sikerül...

Mi történik, ha nem sikerül az egyik tárgyam?

Figyelt kérdés

Harmadéves hallgató vagyok, és az egyik tárgyammal sokat küzdök. Azt hiszem, ebben az évben sem fog sikerülni. Arról tudok, hogy a képzési idő másfélszeresén belül kell oklevelet szereznem, ami az én 6 féléves képzésem esetében 9 félévet jelent, viszont ez hogyan működik? Egy évet halasztanom kell/itt kell maradnom, és az idő alatt ismét megpróbálhatom finanszírozott formában utoljára a tárgyat? Mellé pedig - mivel már minden más tárgyam teljesítettem - szabadon választható tárgyakat kell felvennem, hogy meglegyen a 18 kreditem félévenként?

A választ előre is köszönöm!


2023. jan. 17. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy halasztanod kell? Ilyen nincs, csak passziváltatás. Ha két félévet passziváltatsz, azon időszak alatt tárgyat nem vehetsz fel.

A 9 aktív félév a diploma szerzési kötelezettségre vonatkozik, de a te esetedben, ha 8 aktív félév alatt nem végzel, akkor a 9. félév már fizetős lesz.

2023. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, a halasztást nem passziváltatásként szántam, hanem úgy, hogy az lenne a 7. és a 8. aktív félévem. Tehát arra szeretnék rákérdezni, hogy ebben a 7. és 8. félévemben még lehetőségem van a tárgyat teljesíteni államilag finanszírozott formában?
2023. jan. 17. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha passziválsz, akkor nem fogynak az államilag finanszírozott félévek száma. Ha egy tárgyad nem sikerülne, én a helyedbe megnézném fel lehet-e venni vizsgakurzusnak (ha nálatok van ilyen). Illetve én úgy tudom az állam 12 félévet finanszíroz, szóval bőven belefér a csúszás, ha netalán úgy alakul.


A krediteket pedig: attól függ épül-e valami a teljesítetlen tárgyra, viszont szerintem ha épül is, akkor is feltudod majd venni, ha közben vizsgurinak felveszed, de ennek nézz utána, mert nem minden egyetemen ugyanaz a rendszer. Ha meg nem tudod majd felvenni a rá épülő tárgyat, akkor kredit kiegészítésként igen, fel kell venned több szabvált/kötvált.

2023. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
vizsgakurinak*
2023. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!