Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írnátok néhány mondatot a...

Írnátok néhány mondatot a BGE-ről?

Figyelt kérdés
Akik ide járnak/jártak, Ti hogyan értékelitek az egyetemet? Milyen a közösség, tanárok, órák stb. Megbántad, hogy ide jelentkeztél?

2023. jan. 17. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

- a tanárok vagy nem tudják használni az internetes felületeket, vagy nem akarják

- egy-két tanár kivételével egyik sem tud tanítani, de cserébe fel se töltik a tananyagot

- nem magyarázzák el rendesen az anyagot, de legalább a vizsgában nem is arról kérdeznek, amit tudnod kéne ❤️

- mindennel IS rávesznek, fizess egy csomó plusz dolgot. pl. ha orvosi igazolást küldesz a tanárnak, nem igazolja a hiányzásodat, így muszáj rögtön befizetned a kihagyott vizsga költségét, hogy feljelentkezhess a következőre; ha élőben nyújtod át az igazolást a tanárnak, akkor se hajlandó elvenni (megtörtént események alapján)

- ZH péntek reggel 6 órai kezdéssel, direkt az össz BGE-s buli után? csak egy átlag számviteles élmény

- felvettél egy kurzust, de nincs hely egyetlen vizsgán sem, mert kevesebb helyet hirdettek meg, mint ahány hallgató van? nyugi, nem fogják bővíteni, nem baj, ha csúszol, legalább még több időt tölthetsz ezen a csodás egyetemen

- de legalább a tantárgyi követelményeket évről évre egyre lejjebb viszik, hogy mindenki releváns tudás nélkül diplomázhasson le

2023. jan. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Az első egy kicsit igazságtalan. A BGE egy elviselhető, középszerű intézmény, nagyságrendekkel jobb mint egy vidéki gazdasági főiskola, és nem rosszabb, mint a Corvinus. Mindkét helyre jártam, a Corvinus egy csalódás volt.


A BGE-s tanárokban van eleve egyfajta frusztráció, aminek két oka van:


1) A "Külker" illetve "PSZF" régen elveszett rangja és fénye -- a szocializmusban mindkettő kivételezett, elit intézmény volt, mostanra meg csak #4-5 a Corvinus, ELTE, BME esetleg PTE mögött.


2) Ugyanez az oktatókra egyénileg is érvényes. Egy kicsit frusztráltak, hogy "csak" itt tanítanak (és nem pl. a Corvinuson) és ezért állandóan bizonyítani akarnak, elsősorban maguknak. És ezt a frusztrációjukat a hallgatókon töltik ki. (Ez nem mindenkire vonatkozik, csak egyesekre.)


Ugyanakkor, így ~20 év karrier után, őszintén szólva a BGE-n szerzett ismereteim sokkal hasznosabbnak bizonyultak, mint a BCE-n szerzettek. Ez utóbbi mintha nem is lett volna.


Azt tegyük hozzá, hogy a fél gazdasági elit a BGE-n (illetve előd intézményeiben) végzett.

2023. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

"Mindkét helyre jártam, a Corvinus egy csalódás volt."


Ha a Corvinus csalódás, a BGE középszerű, akkor melyik a legjobb MO-n?

2023. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Melyik kar erdekel? A pszk-rol tudok meselni
2023. jún. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Most latom, hogy a cimkek kozott ott van a penzugy es szamvitel, szoval feltetelezem, hogy a pszk-ra vonatkozik a kerdes. Probalok reagalni a kommentekre is, es azert kicsit arnyalni a kepet. En is jartam a Corvinusra is, es a BGE-re is.

Teljesen egyertelmu, hogy a ponthatarok miatt a magasabb pontszammal rendelkezok mast valasztanak foleg (Corvinus). Ami nekem a tapasztalatom, hogy meglepoen hallgatobarat. Igy az elso valaszolo kommentjet nem tudom hova tenni. Minden targybol felkerulnek az orai anyagok, amikbol teljesen jol lehet tanulni. Es kb. minden targybol van fent elearning anyag is, levelezosok eloadas videoi vagy a covid alatt felvett anyagok. Van, hogy a kotelezo irodalom teljes egesze is. Olyan boseg van, hogy az embernek ideje nincs az osszeset megneznie. Volt olyan targyam amibol se gyakorlatra se eloadasra nem jartam ezek miatt, mert annyira jok.

A tanarok kozott vannak nagyon jok es kevesbe jok, ez mindenhol igy van. De mivel te valasztod az oraidat, igy azert kis utanajarassal latod, hogy kihez erdemes felvenni. Egyebkent vannak tanarok mas karokon, akik atjottek a Corvinusrol, illetve akik mind a ket tanitanak. A Corvinuson mast sem hallottam, hogy a BGE meg a BME igy meg ugy. Ezt az orokos kompenzalast, frusztraciot inkabb ott tapasztaltam, a BGE-n semmi ilyesmit.

A reggel 6 orasi zh-t nem nagyon ertem, a pszf online-on meg lehet nezni a zh beosztasokat, a legkorabbi a 8 orasi kezdes. + Rengeteg vizsgazasi lehetoseget biztositanak mindenbol.

A szorotargyakbol neha kicsit tobb engedmenyt tesznek utolag, ha latjak hogy sok a bukas, amivel nem mindig ertek egyet en sem. De igy sem kell keveset tanulni, vannak azert ennel konnyebben elvegezheto egyetemek is, ha mondjuk csak a papir kell valakinek.

A BGE nem probal szerintem tobbnek latszani, mint ami. Ahogy a kettes irja, egy teljesen kozepszeru intezmeny. Messze nem olyan borzaszto, mint ahogy egyesek lehuzzak.

2023. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!