Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen előnye és hátránya van...

Milyen előnye és hátránya van annak, ha valaki kollégista?

Figyelt kérdés

2023. jan. 18. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előny: olcsó, társaság, bulik, segítség

Hátrány: nincs magánélet, zavarnak, nem hagynak pihenni

2023. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi koliból van tapasztalatom.

Előny : barátságok, szocializáció, önálló élet elkezdése de mégis "védőhálóval" (segít a közösség, nem túl drága, éhen halni nem hagy a többi, anyagilag valószínűleg nem szakadsz bele), bulik, nyitottság és elfogadás megtanulása, szabadság, együttélés és alkalmazkodás (min. 1 olyan szobatárs akivel nagyon pici helyen osztoztok), új szemléletmódok, érdekes emberi történetek megismerése (pl cserediákok sztorijai, de a hazaiak közül is van egy csomó különleges helyzetből érkező hallgató)

Hátrány : magánélet nehézkes, megszokni nem egyszerű bizonyos dolgokat (pl. közös fürdő, WC, konyha, pici szoba, hangos szomszéd, fura szobatárs), folyamatos zavaró tényezők (ezt amúgy meg lehet szokni, az eleje nehéz)


Én 3 évet voltam kolis, nagyon sok féle helyzetben (COVID miatt sokat költöztem), volt sok különböző szobatársam, volt olyan is hogy egy ideig egyedül laktam. Voltak nehéz pillanatai, de összeségében véve nagyon szerettem, újra ezt választanám, ha visszaküldenének időben. Az eleje picit nehéz volt, messze voltam otthonról, nem ismertem senkit, introvertált vagyok, nehezen ismerkedem. Szerencsére az első szobatársam egy csodálatos ember, nagyon megszerettem és sokat segített abban, hogy hogyan vészeljem át a kolit (felsőbbéves volt ugyanazon a szakon mint én). A szakomról is sok barátságot kötöttem ott, egy folyosón lakókkal igazán jóban lettünk (több éves mély barátság lett belőle azóta). Aztán szépen lassan beilleszkedtem az egész helyzetbe, eljártam bulikba, vagy csak ilyen összeülős-beszélgetős estékre. Volt olyan szobatársam akivel kevésbé passzoltunk, de még tudtuk beszélni ha valami nem tetszett a másiknak így nem zavartuk egymás életét. Én nem tapasztaltam olyat hogy nem hagytak volna pihenni vagy tanulni, mindenki megértette ha magamra fordított időre volt szükségem. Szerintem a koli egy csodálatos dolog lehet, persze ahhoz meg kell találni a saját társaságot, olyan embereknek kell ott lennie akikkel lehet kapcsolatot teremteni és időt kell hagyni arra, hogy megszokd az új helyzetet, nem rögtön azt várni hogy minden olyan lesz mint a filmekben. Persze olyan is van, akinek nem jön be ez az egész, az is tök oké, ez az én tapasztalatom és véleményem

2023. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő előző válaszoló elmondta a gondolataimat.


Ha esetleg baj lenne a pénzzel, akkor ott a plazmaadás, az is egy tipikus kolis előny, mint pénzkeresés.

2023. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xp ali ***** válasza:
100%
Előnye h könnyű becsajozni, hátránya hogy szervezni kell a szexet, hogy a szobatársak ne legyenek otthon. Olcsó, jó társaság, a zajban nehezebb vagy lehetetlen tanulni vagy aludni, ha kifogsz 1 pöts szobatársat, akkor nehéz is tud lenni a koliélet. Nekem a legszebb éveim vtak. Kiöregedtem már, sajnos.
2023. febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!