Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen (DE, nem tudom...

Egyetemen (DE, nem tudom számít-e) van-e maximális javítóvizsgajelentkezés?

Figyelt kérdés
Illetve, van-e adott félévre vagy akár az egész szak idejére maximális javítóvizsgaszám bármilyen és az összes tárgyra együttvéve?

2023. jan. 19. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Erről elvileg minden vizsgaidőszak kezdetén kiküldenek egy tájékoztatót a Neptunban, vagy a hökkös évfolyamképviselőnek kellene kiírnia valamerre, de nálunk az Eltén régen 1 javítóvizsgát lehetett tenni egy vizsgaidőszakban. Már csak azért is, mert a javítóvizsgák a külön utóvizsgákkal együtt szokott lenni minden tárgyból, a vizsgaidőszak utolsó 2-3 napján, és mivel 3 napnak el kell telnie (szigorlatnál 5 napnak) 2 vizsgaalkalom között, így nem is jönne ki több javítóvizsga lehetősége az időkorlát miatt.

De amúgy, beírtam, hogy "Debreceni Egyetem javítóvizsga", 1. találat: [link]

"Ha a hallgató az érdemjegyet, értékelést javítani akarja, félévenként legfeljebb két

tárgyból, tantárgyanként egy alkalommal a vizsgaidőszakon belül újabb vizsgát tehet. A javítóvizsga értékelése végleges, kivéve, ha az eredmény „elégtelen”,

amely a sikertelen vizsgára vonatkozó szabályok szerint javítható."

Igazán megnézhetnéd a saját egyetemed szabályzatát, mielőtt kérdést írsz ki.

2023. jan. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

De akkor a Neptun miért mutatja hogy felvehetném harmadjára is (első két alkalommal nem buktam), ha befizetem a vizsgadíjat?

2023. jan. 22. 09:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt a TO-tól meg megkérdezned. A Neptunban amúgy rengeteg glitch van, egyetemtől függően (ki milyen opciót használ). Nálunk például simán lehet jelentkezni akármelyik vizsgára, holott 3 napnak el kell telnie két vizsga között. Felvehetem, el is mehetek vizsgázni, de a TO utólag érvénytelenné teszi majd. Ritka, de van, hogy nálunk belefutottak ebbe emberek, sajnos. Szóval ha bármit nem értesz, a TO-nak érdemes írni.
2023. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!