Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mozdonyvezető gyakornokokhoz...

Mozdonyvezető gyakornokokhoz illetve nemrég végzett mozdonyvezetőkhöz szólna a kérdésem. Segítetek ebben nekem?

Figyelt kérdés
Kacérkodom a mozdonyvezető tanfolyammal, de azt hallottam, hogy ha esetleg nem sikerülne a tanfolyam (minden akaratom, igyekezetem és tudásom ellenére) akkor vissza kell fizetni xxxxxxx összeget. Tudjátok mekkora tételről van szó? Mennyire veszik komolyan?

2023. jan. 20. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha már az elején kiesel akkor nem szoktak pénzt kérni.

Ha a közepe körül esel ki akkor kell fizetni, olyan 1 milla körül van (vagy több), de ez függ pár dologtól.

Ha a vége felé buksz meg, onnan már megpróbálnak átrugdosni mivel ugye a vége felé vagy senkinek sem éri meg, ha a végén esel ki.

Annyit tudok mondani róla, hogy aki full kretén hozzá úgyis kiesik az elején, a közepén az esik ki aki nem képes tanulni és készülni rá, illetve nem tud koncentrálni a feladatra.

Arról nem tudok nyilatkozni mennyire veszik komolyan.

2023. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

"minden akaratom, igyekezetem és tudásom ellenére"

Ha minden tudásod, akaratod és igyekezeted odateszed akkor sikerülni fog.


"Mennyire veszik komolyan?"

Ilyenkor nyúlik meg az arcom. Egy szerződést írsz alá te jópofa az állami vasúttársasággal! Azt azért illik komolyan venni... mindkét fél részéről! Nem a sarki kocsmába mész sörösrekeszeket pakolni. KOmolyan nem értem a mai fiatalokat... hogyan lehetnek ezek ennyire sötétek?

Komolyan veszik!

A tanfolyam ideje alatt fizetést kapsz azért hogy tanulj. Az oktatók szintén fizetést kapnak azért hogy tanítsanak. Azt a helyet ahol tanulsz fenn kell tartani, takarítani kell, rezsit kell fizetni. Szerinted szó nélkül elköltenek 4-5 millió forintot a kiképzésedre aztán ha nem sikerül akkor még adnak egy ingyen jegyet is hazafelé?

2023. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Kérdésedből kiindulva a közlekedéspszichológus (főleg ha a Dávidhoz kerülsz) megoldja Neked, hogy ne kelljen ezen aggodnod.


Akiben hivatásként van ez, az fel sem tesz jlyen kerdest.

2023. jan. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
63%
A visszafizetendő összeg attól függ, hogy hol jársz a tanfolyamban, mely modulnál, esetleg gyakorlatnál esel ki. Csatlakozom az előttem szólókhoz, ha pl megvan minden elméleti modulod, akkor már szerintem is átrugdosnak. És igen is komolyan veszik, ha lébecolsz megbuktatnak, és kizárnak, aztán fizethetsz. Ha nincs meg benned a hivatás, az alázat a szakma iránt, sose leszel jó mozdonyvezető, menj el inkább a lidl-be dolgozni, vagy legyél kamionosofőr. Ha kérdésed van, nyugodtan írj privátban, én gyakornok vagyok, a sulival kapcsolatban tudok segíteni.
2023. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mint frissen végzett mozdonyvezető, picit árnyaltabban tudnék erről mesélni. A kérdésed hangvételéből nagyon az jön át, hogy Te nem igazán akarod ez, csak az csábít, hogy egy érettségi kell hozzá, és jól lehet vele keresni. Ha így gondolod, inkább ne jelentkezz, csak időpocséklás. Ez egy hivatás, nem egy munka, mondhat bárki amit csak akar. Egy idő után, ha nem szereted, csak kényszerből csinálod nagyon monoton lesz az egész. Van, amikor ötször megjárjuk Gödöllőt a Keletiből egy szolgálat alatt, és még sorolhatnám. Egyébként, a kérdésed lényegi részére válaszolva, ha nem kérsz szállást akkor függ attól, hogy a modulok hogy követik egymást, mikor esel ki, de alapvetően maximum 350-400 ezer forint az amit visszakérhetnek tőled. Ha van kérdésed nyugodtan keress privátban.
2023. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!