Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mi értelme van így...

Egyetemen mi értelme van így a távoktatásnak?

Figyelt kérdés
Vannak pár helyen távoktatásos munkarendben induló szakok, és az elnevezés alapján azt gondolná az ember, hogy ide be se kell járni, elearninges az egész, és csak vizsgán kell személyesen megjelenni. Ehhez képest ugyanúgy konzultációk vannak, sőt valahol olyanokat olvastam, hogy beszámolók stb egész szemeszterben. Ennek akkor így mi értelme? Ennek nem az lenne a lényege, hogy vizsgákon kívül otthonról tudjak magamtól haladni?

2023. jan. 21. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hol olvastál ilyesmiket pontosan?

Nem lehet hogy a konzultációk online vannak?

2023. jan. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt konkrétan nem tudtam kivenni a legtöbb leírásból, csak felvin írja, hogy kéthetente péntek szombat stb.
2023. jan. 21. 18:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk levelezőn a fele online fele jelenléti
2023. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha távoktatás szerepel, annak nem kéne jelenlétinek lennie (max vizsga)

ha levelező, akkor van

2023. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Magyarul akkor hiába írja, hogy kéthetente péntek szombat, meg így úgy mentorálás stb, az mind online van?
2023. jan. 23. 12:00
 6/9 anonim ***** válasza:

De hol írja ezt konkrétan, hol találtad ezt az információt?

Az egyetem honlapján kéne mindenképp utánanézned, sőt a helyedben meg is kérdezném a tanulmányi hivataltól.

2023. jan. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gábor Dénes honlapján olvastam, ott hosszasan ír, csak nekem nem derült ki, vagy lehet csak átfutottam, elolvasom rendesen.
2023. jan. 23. 12:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Tuti módszer: Hívd fel az egyetemet és kérdezd meg :D



[link]

Ha itt "távoktatás"-ban van, de még is be kéne járni, meg lehetne kérdezni, hogy akkor mi a különbség a levelező meg e között.

2023. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk a Szegedi Tudományegyetem gazdálkodás és menedzsment szakján távoktatásra ezt írja:


"Távoktatás munkarendű képzésben a konzultációk gyakorisága: A távoktatás munkarendű képzésben hallgatóink blokkokban folytatják tanulmányaikat, a tanulási blokkokban lévő kurzusokat automatikusan, az oktató személyes közreműködése nélkül, autonóm módon tudják teljesíteni. Ennek alapvető tanulási módszertana, hogy egy-egy kurzus átlagosan 10-12 leckékből tevődik össze. Minden lecke végén egy-egy feladatot, vagy egy műhelymunkát kell megoldani. Egy kurzus akkor teljesül, ha a hallgató minden beadandót elkészített, és azokat az oktató elfogadta."



Ennek ìgy már látom is értelmét. Akkor gondolom itt pl. az van, hogy egy tárgyból pl. teljesítem a 10-12 leckét, akkor megadják az aláírást, és vizsgán kell csak személyesen megjelenni.

2023. jan. 23. 16:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!