Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2023 FELVÉTELI 3-mas feladat ?

2023 FELVÉTELI 3-mas feladat ?

Figyelt kérdés

Az 1, 2, 3, 4, 5 számjegyek összes olyan sorrendjét keressük, amelyekre egyszerre teljesül,

hogy

– az első számjegy páros,

– az egymás mellett lévő számjegyek különbsége nem lehet 1


Nos én irtam egy olyat is hogy 2,3,4,5,1 viszont ez a megoldás nincs benne a megoldókulcsba ( erre is érvényes hogy az egymás mellet lévő számok különbsége nem 1 ) ilyenkor ezt elfogadjáK,



2023. jan. 21. 23:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#8 Az egy dolog, hogy vitatható, hogy mennyire mér hasznos dolgokat a felvételi. Mindenesetre sokkal jobb ötlete eddig senkinek nem volt, és a saját tapasztalataim alapján (én 11 éve felvételiztem, de több ismerősöm később) azért viszonylag jól szűri, hogy ki az, aki magol, és ki érti az anyagot. Nyilván nem mindig, és amúgy is mindenkinek lehet rossz napja vagy nézhet be egy sok pontos feladatot, de a jó tanuló, viszont abszolút nem gondolkodó osztálytársaim annak idején valahogy nem jutottak be kimondottan jó gimikbe. Úgyhogy igazat kell adnom a 9. és 10. válaszolóknak: egyáltalán nem biztos, hogy a feladattal van a baj...
2023. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
57%
Feladat..... 4éves munkàdat semmibe nézik, egy 2órás teljesítményért cserébe.
2023. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez sem igaz, ugyanis vannak vitt jegyekből számolt pontok is. Amúgy meg ha valakinek 4-8 év alatt nem sikerül egy kétórás felvételire felkészülnie (miközben sok más ember különösebb nehézség nélkül megbirkózik vele), akkor megint csak lehet, hogy nem a feladatokkal van a baj.
2023. jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
0%
Tudod ki fog erre a szarra készülni.
2023. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
87%
4. Ne készülj. A kukásautóra mindig kell munkaerő.
2023. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Akkor miért írod, hogy 4 év munkája megy a semmibe? Nem kényszerít senki, hogy készülj rá, csak utána nem kell csodálkozni, ha egy kevésbé jó középiskolában végzed.

Én általánosban 8 évig jó tanuló voltam. Nem kitűnő, még a felvételi tárgyakból sem, de négyeseim, ötöseim voltak. Külön a felvételire annyit készültem, hogy a suliban megoldottunk pár feladatlapot, de tényleg nem sokat. Szabadidőmben egyáltalán nem foglalkoztam vele, pedig az ország egyik legjobb vidéki gimnáziuma volt a cél. Fel is vettek. Nem azért, mert külön a felvételire annyit készültem, hanem mert előtte közel 8 évig nagyjából rendszeresen tanultam (és mindig "jó képességűnek" tartottak a tanáraim, jelentsen ez bármit).

Nem tudom, hány éves vagy, de ha még előtted áll az érettségi, akkor van egy rossz hírem: az még rosszabb. Mármint olyan szempontból, hogy sokkal inkább lexikális tudást mér, főként bizonyos tárgyakból. A felvételi legalább kompentenciaalapú, még akkor is, ha a magyar oktatási rendszer nem az. Utóbbiban az a jó, hogy segít szelektálni a "magolósok" és a "jó képességűek" között (nem akarok senkit megbántani, de nem találok rá jobb kifejezést), így egyszerűbb lebonyolítani a felvételit. Az érettségiben meg az a jó, hogy annak is simán lehet jó jegye, aki csak rendesen megtanulja a típusfeladatokat, évszámokat, stb. Vitatkozhatunk itt, hogy melyik a jobb (vagy rosszabb), csak nincs sok értelme. Gyerekek, fiatalok ezrei sikeresen megküzdenek mindegyikkel minden évben, úgyhogy lehet, hogy mégsem annyira szörnyűek ezek a központi megmérettetések.

2023. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!