Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van benne valami,...

Szerintetek van benne valami, amit Andrew Tate mond oktatás kapcsán?

Figyelt kérdés

Egyik videójában arról beszél, hogy az üzleti tanulmányok átverés, mert érdekes, hogy a tanárok, akik ezeken a szakokon tanítanak, olcsó kocsikkal járnak, nincsenek milliárdjaik stb, akkor milyen tudást ad át, ha ő maga nem is üzletember?


Meg a többi szakra is mondja, hogy orvosok stb. rengeteget tanulnak, hogy aztán alkalmazotti állásuk legyen, és nem tudnak egy Lamborghinit se megvenni. Most tekintsünk el attól, hogy épp letartóztatásban van, meg hogy ő mit csinált, vagy mit nem csinált, ezt nem tudhatjuk biztosra, csak amit mondanak. Ettől függetlenül ezeken eddig sose gondolkodtam el én sem. Hogy pl. elmegyek egy gazdasági szakra, ahol elvileg szakemberek tanítanak. Ha van egy közgazdász, tudományos fokozat minden, hogy lehet, hogy ő nem tudott magának milliós üzleteket csinálni, ha érti a gazdaságot? Normál esetben azt gondolná az ember, hogyja valaki kereskedelem marketinget tanít pl, akkor ő olyan jó marketinges meg kereskedő, hogy havi szinten több milliós bevétele van. Vagy hogy van ez?



2023. jan. 22. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Ő meg éppen börtönben van. Tehát kitől fogadnál el tanácsot? Aki szakmailag elismert, (btw szívesen megnéznék egy felmérést üzleti szakokon tanító profok fizetéséről, mert anélkül elég légből kapott maga az állítás is), biztos jövedelemmel rendelkező szakembertől, vagy egy netceleb influenszertől, aki éppen egy román börtönben csücsül?
2023. jan. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Ő meg éppen börtönben van."


Írtam, hogy tekintsünk el ettől, ezek szerint nem sikerült értelmezni, és elvonatkoztatni ettől, hogy csak a mondanivalót nézzük.

2023. jan. 22. 13:04
 3/7 A kérdező kommentje:

"Aki szakmailag elismert, (btw szívesen megnéznék egy felmérést üzleti szakokon tanító profok fizetéséről, mert anélkül elég légből kapott maga az állítás is)"


Pont erről beszél. Egy szóval se mondtam, hogy tőle kellene tanulni, csak amit mond, abban van valami, hogy nem inkább egy üzletembertől kellene tanulni?



Mi az hogy szakmailag elismert? Szerinted az üzleti életben mi az elismertebb? Hogy van egy Dr. Vagy egy Prof a neve előtt, vagy hogy meg tud keresni piaci alapon is havi 2 milliókat simán, vagy olyan cége van, aminek éves szinten nettó 100 milliós bevétele van? Egyébként meg állandóan siránkoznak, hogy milyen keveset keresnek a kutatók meg egyetemi oktatók, szóval nem gondolom, hogy milliós szinten keresnének, azért utánanézek.

2023. jan. 22. 13:07
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
#3 én azt írtam, hogy erre semmilyen bizonyíték vagy felmérés nincs, hogy nem keresnek jól az ilyen tanárok. Most csak azért mert ez a bűnöző ezt állítja, nem hiszem el.
2023. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ember, sír a pofájuk egyfolytában, meg valamelyik tanár nálunk is panaszkodott, higy ilyen netto 250-300 ezreket keresnek sokan, meg nézd már meg az egyetemi parkolókat, milyen trágya kocsikkal vannak ott. Egy két Merci meg BMW bevillan azok is általában hallgatóké 🤣


Tudom te most itt fontoskodsz, meg tereled a témát, hogy márpedig te csak azt hiszed el, amiről hozok neked hivstalos forrást. Nem fogja neked senki papíron megmutatni pontosan, hogy mennyit keresnek, sztem kimutatás sincs erről, a jelek viszont árulkodnak: állandó panaszkodás, költségvetésekből is làtszik, hogy kutatásokra nem fordítanak túl sokat minden területen, olvass fórumokat, mindenhol ez van a közbeszédben, hogy milyen keveset keresnek az oktatók, és még mondják is ők maguk. Ezek attól, hogy neked, aki csak kötekedni akar, nem elegendő, attól még következtetni lehet belőle simán, ha meg most komolyan azt kell neked bizonygstni, hogy egy 100 milliós bevételű vállalkozásnál meg egy menő üzletembernél többet keresnek-e, akkor komoly bajok vannak. 😂

2023. jan. 22. 14:15
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
#5 ne járasd már le magad. Nyilván az egyetemi oktatók nem az egyetemi fizetésükből gazdagodnak meg. Általában nincs is olyan, hogy valaki csak egyetemen tanít, mellette nem dolgozik. Legalábbis én az egyetemen ilyen tanárral még nem találkoztam. De továbbra is, ha van valamilyen hiteles felmérés a témában, azt szívesen megnézem, egészen addig ez csak levegőbe beszélés. Ha ilyen egyértelmű, nem lenne nehéz erre statot találni. Vagy nagy kérés, hogy támaszd alá az állításaidat? Egyébként HA úgy is lenne, még mindig nem egy börtön tölteléktől kéne élet tanácsokat elfogadni. Hacsak nem az a célod, hogy te is börtönbe kerülj.
2023. jan. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Általában nincs is olyan, hogy valaki csak egyetemen tanít, mellette nem dolgozik."


Tudsz mondani gazdasági szakokon milliárdos oktatókat, akik vállalkozók, üzletemberek?


"továbbra is, ha van valamilyen hiteles felmérés a témában, azt szívesen megnézem, egészen addig ez csak levegőbe beszélés"


Ember ne legyél már ennyire sötét, ahelyett hogy itt vered magad a felmérésre meg kutatásra, keress akkor valamit te. Te nem hiszed el, amit állitok, akkor nehogy már én keressek neked forrásokat arra, amit az oktatók maguk is elmondanak sokszor, meg láthatod a saját szemeddel.


"HA úgy is lenne, még mindig nem egy börtön tölteléktől kéne élet tanácsokat elfogadni."


Ember, tényleg ennyire nem bírsz egy szöveget értelmezni? Minek neked így forrás? Úgyse mennél ki belőle. El lett magyarázva többször értelmesen, hogy nem Andrew Tate oktatására gondoltam, csak arra, hogy amire célzott, van igazság. Pl. ha te marketinget szeretnél tanulni és választhatnál kitől tanulnál inkább? Egy olyantól, aki egy ismert brandet megalkotott, és milliárdokat keresett vele, mondjuk egy Elon Musk kaliberű ember, vagy egy olyanra akinek ott virít a Prof. Dr. Phd. a nevében, viszont mégsincs mögötte egy sikeres cég, vagy vállalkozás, aminek átadhatnà a szemléletét, meg a gyakorlatát, hogy hogy kell. Erre céloztam, nem tudom ezen mit olyan nehéz értelmezni, vagy ha nem tudod, akkor inkább ne okoskodj.

2023. jan. 22. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!