Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire motivál...

Normális, hogy ennyire motiválatlan vagyok az érettségivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jó tanuló vagyok mégis teljesen elveszve érzem magam, semmi motivációm nincsen tanulni, hétvégén se tanultam pedig kellett volna. Vannak céljaim de úgy érzem kikészültem, tanárok se segítenek semmiben. A napokban elkezdtem a 2008-as matek érettségit kitölteni de undoritóan nehéznek tartom

2023. jan. 22. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy az ember nem lelkes egy ilyen megmérettetéstől, de át kellene gondolnod, hogy mi a fontosabb: a célok, amiket kitűztél magadnak, vagy az, hogy hétvégén gépezz (vagy tök mindegy, mit csinálsz tanulás helyett). Nem azt mondom, hogy ne csinálj semmit kikapcsolódásként, de be kéne osztanod rendesen az idődet. Pl. ha tanulsz 2-3 órát, utána tarthatsz egy félórás pihenőt. Vagy ha elolvastál x oldalt/megoldottál x feladatot, akkor ehetsz egy csokit. Mindenkinek más válik be, és ha valóban fontosak a céljaid, akkor meg kell találnod, hogy mi az, ami téged motivál.

És ha már célok... Nem mondtad, hogy egyetemre tervezel menni, de most ezt fogom feltételezni. Nem megijeszteni akarlak ezzel, de ez az egyetemen csak rosszabb lesz. Legalábbis nekem az volt. Sosem voltam a szorgalom mintapéldája (az a típus voltam, akinek elég volt órán figyelnie), de amikor elkezdtem az egyetemet, csak gyengébb lett a motivációm. Ott nehezebb és jóval nagyobb az anyag, kevesebb idő van megtanulni, és a tanárok sem fognak különösebben segíteni azon kívül, hogy (jó esetben) leadják az anyagot. Teljesen magadra vagy utalva, magadnak kell beosztanod az idődet, és ha nincs egy már jól bevált módszered a tanulásra és önmagad motiválására, akkor az első néhány vizsgaidőszak lehet, hogy durva lesz. Sajnos én is a saját bőrömön tapasztaltam ezt meg, mert bizony hamarabb rá kellett volna jönnöm, hogy nekem milyen módszer válik be a tanulást illetően. Úgyhogy nem kell pánikba esni, de találj ki magadnak valamit, amivel jól be tudod osztani az idődet.

2023. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen persze, igazából azért nem tanultam most hétvégén mert kirándulni voltunk meg edzésen és semmi kedvem nem volt🤭🥲 de szokfam azért, csak elkezdtem egy érettségit kitolteni és teljesen elment a kedvem az egésztől...


Igen, egyetemre tervezek menni, és persze több mindent kell megtanulni, de ott azért jobb hogyha egyet elrontasz utána lesz egy újabb lehetőséged javítani, itt meg nem, és igazából ez rémiszt meg. Tavaly könnyűek voltak az érettségik, idén simán lehet, hogy kikapunk egy tok nehezet. Ez a problémám csak://

2023. jan. 22. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt is van lehetőséged javítani. Persze, nem következő héten, mint az egyetemen, hanem leghamarabb fél év múlva, de akkor is van. Több ismerősöm írta újra annak idején egy vagy több érettségijét, mert nem vették fel a kiszemelt szakra (pedig kimondottan jó iskolába jártam). Abban az egy évben vezetni tanultak, nyelvvizsgát csináltak stb., de ismerek olyat is, aki befejezett egy OKJ-t, mire végre felvették az álom szakra. Utólag senkit nem fog érdekelni, ha egy-két évvel később kezded ilyesmi miatt az egyetemet, de nyilván értem, hogy nem szeretnél emiatt csúszni.

Egy közeli ismerősöm tavaly érettségizett. Őt is azzal nyugtattam, hogy az érettségire 4-12 évet tanulsz tantárgytól függően. Petőfit vagy a honfoglalást legalább háromszor megtanulod, mire eljutsz az érettségiig. Akkora meglepetés egyszerűen nem érhet, főleg úgy, hogy típusfeladatok vannak. Az egyetemen meg van 12-13 hét, tárgyanként többszáz vagy akár többezer oldalas kötelező olvasmányokkal (amiket néha örülsz, ha egyszer végig tudsz olvasni). Aztán vizsgázz belőle úgy, hogy 3 hónapja még lehet, hogy semmit nem tudtál az adott tárgyból. Na, ott bizony érhetnek meglepetések...

Én minden vizsgaidőszakban visszasírtam az érettségit, és ezt teljesen komolyan mondom. Nyáron végeztem az egyetemen, úgyhogy most van lényegében az első olyan vizsgaidőszak, aminek már nem vagyok a részese, és el nem tudom mondani, mennyire nem irigylem a még egyetemista ismerőseimet, pedig szerettem a szakomat. Az érettségit ezzel szemben simán újra írnám, ha valaki azt mondaná, hogy májusig fel kell rá készülnöm. Úgyhogy nyugi, menni fog, de azért néha igenis neki kell ülni, és meg kell tanulni a tételeket meg a többit.

2023. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Azért azt se szabad elfelejteni, hogy bár nehezebb egy-egy egyetemi vizsga (a legtöbb inkább ugyanolyan, mint az érettségi), viszont 3x is mehetsz, míg az érettségit legközelebb csak félév múlva ismételheted. Rám nagyobb nyomás hárult érettségi időszakban, nagyobb tétje van.
2023. jan. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom a 2017 és utána lévő matekérettségik megoldását. Nem feltétlenül "undorítóan nehéz", hanem más szellemiséget képvisel, na meg azóta nem egyszer finomodtak/bővültek/szűkültek az érettségi követelmények.

Érdemes az oktatas.hu - n található követelményeken végigmenni egyszer az életben, hogy lásd, mi az, amit kérdezhetnek.

2023. jan. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi! Szóval szerinted a 2017 utáni érettségik "könnyebbek?" A tavalyi egyébként jól sikerült, azt is megirtam és az elég könnyű volt szerintem
2023. jan. 23. 18:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Némelyik témakörben egyáltalán nem könnyebb, sőt. Viszont egy csomó feladattípus addig nem volt szinte egyáltalán vagy csak nagyon ritkán, amit így el tudsz sajátítani (binomiális eloszlás például), illetve nem találkozol bennük komolyabb trigonometrikus egyenlettel sem pl.
2023. jan. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom!!
2023. jan. 24. 12:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!