Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hagyjam abba...

Mit csináljak? Hagyjam abba vagy folytassam?

Figyelt kérdés
Eleinte szeretem egyetemre járni, de megutáltam egy hónap után mindent és mindenkit. Az oktatók nagyon hanyagok és őket sem érdekli a szak. A szaktársaim gyerekesen viselkednek és rosszindulatúak, hiába próbáltam velük barátkozni csak saját magukkal voltak elfoglalva és a régi gimis barátaikkal vannak jóban. Nekem régi ismerőseim nincsenek ezen az egyetemen, mindenki idegen. Nagyon rosszul éreztem magam egész fèlèvben és honvágyam is volt. Rosszul voltam már vasárnap amikor vissza kellett mennem vonattal az egyetemre és alig vártam, hogy vége legyen a hétnek. Kollègiumban éltem, ahol szerencsére nem a szaktársaimmal voltam egy szobában,de nekik nagyon sokat kellett tanulniuk és sokszor este 8ig is bent voltak az egyetemen, én meg 1-2 körül általában végeztem. Lassan újra kezdődik a félév, de még nem tudtam eldönteni, hogy megéri-e visszamennem. A szak ahogy jobban beleláttam nem kínál túl jó elhelyezkedèsi lehetőségeket. Nézelődtem, hogy milyen szakra érnè meg beadni a jelentkezésem újra, de teljesen tanácstalan vagyok.Szerintetek mit csináljak? Hogyan deríthetnèm ki mi való nekem? Félek ha ezt a szakot otthagyom megbánnám, de gyomorgörcsöm van a gondolattól is, hogy egy hónap múlva már ilyenkor a koliban leszek.
2023. jan. 24. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ezt te tudod. Iratkozz át egy másik egyetemre, halassz ameddig kitalálod hogy mit szeretnél csinálni a jövőben. Ha nem akarsz oda visszamenni, ne menj csak rosszul éreznéd magad de nem haladnál előre.

Sok sikert :)

2023. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem fontos megérteni, hogy ez már nem a gimnázium és sem a hangulata sem a tennivalóid nem lesznek már olyanok, mint akkor voltak. Az egyetem kizárólag a te érdekeidet szolgálja, olyat végezz, aminek értelme van, és függetlenül attól, hogy vannak -e barátaid vagy milyen a hangulat, kedvesek-e a tanárok. Ezek lényegtelenek a jövőd szempontjából. A fontos az, hogy olyat tanulj, ami érdekel és amivel el is tudsz helyezkedni. Karriertanácsadó, pszichológus, rakás önismeret és gondolkodás kell ahhoz, hogy irányt tudj választani. Ez most fontos döntés, érdemes rá időt szánni!


Videó a témában: [link]


Könyv a témában (nem elsősorban anyagi sikerről van szó, hanem az életről, félrevezető a címe): [link]


Személyes segítség: [link]

2023. jan. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen szak?
2023. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szabadbölcsèszet. Érettségi előtt is ez volt a baj, hogy pár hétig érdekelt egy adott szak és utána már más szeretem volna lenni. Sajnos töltöttem már ki több pályaorientációs tesztet is, de mindegyik más-más területet javasolt nekem.
2023. jan. 24. 22:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Téged mi érdekel, amikor nem a tanulással foglalkozol? Mit csinálsz, ha van egy hét szabadidőd? Őszintén kérdezem, ezen érdemes elindulni.
2023. jan. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol lesznek mélypontok, mindenhol küzdeni kell. De előbb tényleg azt kell kideríteni, hogy mi érdekel. Nem minden a diploma, egy jobb szakmával is többre mennél valószínűleg, mint a jelenlegi szakoddal.
2023. jan. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd abba nem azért kezdted el, max válts egyetemet/szakot ha ez annyira nem tetszik
2023. jan. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A legjobb az egyetem és a szakváltás lenne, de nem tudom mit szeretnék csinálni.

Szabadidőmben a barátaimmal elmegyünk edzeni, sorozatokat nézek, olvasok néha rejtvènyezni is szoktam

Elgondolkodtam a szakmán, de mindenki azt mondta nekem, hogy egy jó diploma többer ér és én is többre vagyok képes.

Többen mondták nekem, hogy próbálják meg egy gazdasági képzést, de nincs meg hozzá a 400 pontom. Hiába eltörölték a minimumponthatárt szerintem a ponthatárok nem fognak csökkenni. Nekem jelenleg 391 pontom van.

2023. jan. 25. 10:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!