Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket kell választani...

Melyiket kell választani felsőoktatási jelentkezés során? (Idegen nyelv)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavaly érettségiztem, idén szeretnék jelentkezni felsőoktatási intézményben. Kissé összekuszálódtak a fejemben a dolgok.


A középiskolai eredményeknél választani kell idegen nyelvet. Én tanultam spanyolt és angolt is. Angolból érettségiztem, de a spanyol év végi osztályzataim jobbak. Akkor jelölhetem a spanyolt, vagy azt kell, amiből érettségiztem? A másik, amit nem értek, hogy spanyol nincs, csak spanyol nyelv és irodalom... amikor kiválasztottam ezt az üzenetet írta a rendszer:


Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a jogszabályban meghatározott valamely tantárgy - azaz magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, idegen nyelv (vagy nemzetiségi nyelv és irodalom), természettudományos tárgy - hiánya esetén tanulmányi pont nem számítható! Kivétel ez alól, ha a jelentkezőt fogyatékosság miatt mentesítették valamely fenti tantárgy tanulmányai alól!

Tájékoztatjuk, hogy Ön idegen nyelv helyett egy másik - nem idegen nyelvi - tantárgyat választott, abban az esetben, ha a fenti mentesítési eset nem áll fenn akkor tanulmányi pont az Ön esetében nem lesz számítható (abban az esetben sem, ha pl. középiskolai tanulmányai során egyáltalán nem tanult idegen nyelvet), tehát a felvételi összpontszáma az érettségi pontok kétszeresét figyelembe véve kerül meghatározásra.


Tehát ez nem számít idegen nyelvnek?


Köszönöm előre is!


2023. jan. 25. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik szakra mennél?
2023. jan. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gazdasaginformatikus / gyógypedagógiai szakok
2023. jan. 25. 11:43
 3/8 anonim ***** válasza:
spanyol nyelv és irodalom az nemzetiséginek számít, nem idegen nyelvnek
2023. jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. Mo-n mióta nemzetiségek a spanyolok?
2023. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gőzöm sincs, de ha így van megadva, hogy xy nyelv és irodalom, az bizony nemzetiségi
2023. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. Ekkora baromságot ne írj már!
2023. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6

mért?

2023. febr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha így van megadva, hogy nyelv és irodalom, az nem idegen nyelvnek minősül
2023. febr. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!