Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindenképp csak olyan mehet...

Mindenképp csak olyan mehet doktori képzésre, aki előtte már kutatott, TDK-n vagy valamin szerepelt?

Figyelt kérdés

Olvastam a doktori iskolák felvételi követelményeit, és mindenhol írják jelentkezéshez, hogy csatolni kell a szakmai önéletrajzot meg a korábbi publikációkat, versenyeredményeket stb. Magyarul, ha valaki levelezőn csinált mindent, kb. ki is esett minden PhD képzésről?


Hogy van az akkor, hogy nálunk munkahelyen is PhD-zik egy kollégám, és ő se hiszem, hogy valaha publikált volna, vagy bármilyen versenyen részt vett volna, meg eleve már felnőttként levelezőn csinálja ő is úgy, hogy be se megy szinte sose egyetemre, nekem fura is az egész, ahogy előadja.


Meg eleve hogy publikáljon valaki, ha még doktori előtt? Mesteren van olyan, aki már publikál vagy hogy van ez?



2023. jan. 25. 21:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Én két egyetemi diplomát is (végül) levelezőn szereztem, és a PhD-t is. Mondjuk a PhD megkezdésekor már jelentősebb kutatói/oktatói múltam volt. Ma az egyik legtöbbet publikáló vagyok Magyarországon a tudományterületen.
2023. máj. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!