Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Baranyi...

Mi a véleményetek Baranyi Tibor Imre oktatáskritikájáról?

Figyelt kérdés
[link]

2023. jan. 26. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezzel a szóhasználattal nem tudom ki volt a célközönség, de tuti nem az átlag magyar:D MOndjuk ehhez képest a "közmédiák" szó eléggé bntó, tekintve, hogy a "média" szó eleve többesszám. Médiumok, vagy média, de nem médiák.


Nade

Ha jól értem azzal érvel, hogy az ember nem egyenlő, így az oktatásban való egyenlő szintre hozás eleve nem jó dolog és csak a legkisebb közös nevezőn tud létrejönni. Ami egy elég laacsony színvonal.

Hát mihez képest? Meg eleve honnan jön, hogy mindenkit egy színvonalra akarunk hozni? A lehetőség adott a tanulásra, ki milyen irányba, ki milyen szintig. Van aki megelégszik a 8 általánossal, van aki az érettségivel, van aki a Bsc-vel, van aki meg a doktorival..se. Hol itt az egyenlőség? Szerintem sehol.


Az, hogy a magyar oktatási rendszer bőven elmaradott, emiatt képtelen a diferenciálásra a diákok tehetsége és kíváncsisága szerint, az gond. Ezért is mondják, hogy lmaradott a magyar oktatási rendszer. De amodern rendszerek pont affelé haladnak, hogy mindneki képességei és érdeklődése szerint más-más szinten és minőségben sajátítson el különbözőféle tudást.

Innentől kezdve fölösleges uniformizálásról és az egyenlőség erőltetéséről beszélni, mert a modern rendszerekben ez nincs meg. A miénkben még esetleg tetten érhető, mert kb csak azt szabhatjuk meg hol szállunk ki, de a mi oktatási rendszerünket lassan fölösleges rendszernek hívni. Vag yoktatásnak....

2023. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!