Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3 hónap alatt fel lehet...

3 hónap alatt fel lehet készülni emelt töri érettségire?

Figyelt kérdés
Félévente változott az elképzelésem arrol, mivel szeretnék foglalkozni a jövőben, így későn tettem le a voksom. Úgy néz ki, hogy a történelem lesz, amiből emelt érettségit fogok tenni, viszont az erre való felkészülési időt kissé szűknek látom. Nincsenek kivételes képességeim, és nincs háttértudásom annyira, szóval mondhatni nulláról kezdem. Van okom aggódni szerintetek, mondjak le róla, vagy ha éjt nappallá téve tanulok megoldható?

2023. jan. 29. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Van okod aggódni.
2023. jan. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, attól függ, milyen vagy amúgy töriből. Ha jó jegyeid vannak, akkor azért lehet esélyed, mert végülis olyan dolgokat kérdeznek az emelten, amik egy összetettebb témazáróban is lehetnének. Tehát ha nagyjából a fejedben vannak a dolgok, csak picit fel kell frissíteni az anyagot, akkor azt meg lehet tenni három hónap alatt.

De ha nincsenek jó jegyeid vagy tényleg a "nulláról kezded", akkor engedd el. Nem túl bonyolult azért egy töri emelt, de összességében nagy az anyag, és ha nem tudsz semmit az olyan témákról, amik emelt szinten előfordulnak (pl. USA létrejötte, napóleoni háborúk, magyar reformáció), akkor azt nem fogod mind rendesen megtanulni 3 hónap alatt. Nem azt mondom, hogy ez esetben megbuknál, de nem hiszem, hogy olyan eredményt érnél el, amilyet szeretnél.

Én két évig jártam faktra, így viszonylag kényelmesen fel tudtunk készülni az érettségire. De így is volt, hogy azt éreztem, hogy egyes témákat nem tudok kellően részletesen. Szerencsére az írásbelin és a szóbelin sem jöttek ezek velem szembe, de sem most, sem akkor nem tudtam volna mondani semmi értelmeset pl. az indiai gyarmati rendszer felbomlásáról.

2023. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ismerősöm, aki ahogy ő fogalmazott 0 tudással elment emelt történelem érettségire, ami 4p% lett neki. (kovid időszakban a szóbelit megúszta).


Ha nagyjából most 2,3 hónappal vizsga előtt kezded a félkészülést, úgy, hogy nem tudod hol az anyag eleje-vége, szerintem még NEM ESÉLYTELEN 45%-ot elérni.


Többet sem lehetetlen, ha valóban alapos vagy, minden nap odateszed magad, folyamatosan ismételsz úgy, hogy az nem megy az új témakörök átvételének a rovására. Az első részben nagyon sokat hozzátesz a gyakorlat, azt ne halogasd! A második részben érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni a megoldókulcsra! Én is emelt szintűztem, a komplex esszé jó lett, de mivel időre nem gyakoroltam, a rövidet és a hosszút elkapkodtam. Konkrétan csak a forrásokat elemeztem, és így elértem 25 pontot az ötvenből. Ebből csak azt szerettem volna kihozni, hogy megbukni semmiképp nem fogsz, még ha úgy is érzed, hogy semmit nem tudsz! 12%-ot kell a két részben teljesíteni, hogy átmenj

2023. márc. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha igazi könyvb*zi vagy, könnyne tanulod, vagy seggeled be amiket kell, akkor van esélyed elérni akár a 80%-ot is, nekem elhiheted. Nyilván a tételek kidolgozása nem egy könnyű munka, időigényes, de ha azon túl vagy, vagy valaki mástól megszerzed őket, akkor minden adott a felkészülésre. Semmi sem lehetetlen, nem veszítesz azzal sokat, ha megpróbálod. Hogyha nem sikerül, akkor jövőre megint megpróbálhatod, rengeteg lehetőség van és hidd el, nem azon a -1 éven fog múlni az életed. Szabad kérdeznem, hogy hova, milyen szakra szeretnél jelentkezni?
2023. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!