Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem való nekem az egyetem, ha...

Nem való nekem az egyetem, ha 30 kreditnél nincs erőm többet teljesíteni egy félévben?

Figyelt kérdés
Tanár szakos vagyok, 1. félévben 31 kreditet vettem fel, ahogy most, 2. félévben is, csak kötelező tárgyakból. Sokan 40 kreditet is felveszek. De elgondolkoztat, ha más 40 kreditet is meg tud csinálni, akkor én a 30-cal nem biztos, hogy való vagyok egyetemre.
2023. febr. 2. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
30 kredit ideális, amikor én jártam tanárszakra 28-32 között volt egy félév alatt. Mintatanterv is kb. ennyit ír elő. Így pont jó.
2023. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom tanárira összesen hány kreditet kell kötelezően teljesíteni, de orvosin például ha 30-at teljesítesz egy félevben, akkor a 6. év végére bőven elegendő kredited lesz. Persze felvehetsz többet is mint amennyit kötelező, ezzel növelve a kapott ösztöndíjat, de egyáltalán nem muszáj.

Szerintem nézd meg, hogy a képzés végére összesen hány kreditnek kell összegyűlnie, oszd le a féléveid számával és próbálj annyit (vagy esetleg 1-2-vel többet) felvenni minden félévben.

2023. febr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2, minden szakon az átlagos 30at érdemes tartani, már olyan szempontból, hogy összesen 30*képzési felévek száma kreditmennyiség kell. Tíz félévben 300.
2023. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, s köszi a válaszokat. Akkor maradok a 30 körül, továbbra is. Nem lóverseny.
2023. febr. 2. 14:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi tanulmányaim elején én 34-36 kreditet teljesítettem, hogy a vége felé kevesebbet kelljen + így több időm volt kutatómunkát végezni


De ha 30 kreditet csinálsz meg minden félévben azzal nincsen semmi baj, 30 az ideális.

2023. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5. Ja. Tanárin a kötelezőkből összejön a 30 átlag kredit, ugyebár 2 szak.
2023. febr. 2. 15:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mérnökin még 30 sincs a mintatanterv szerint
2023. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
30 az ideális. Viszont nèzd meg, mennyi kötelezően választható, illetve szabadon választható kreditet kell gyűjteni kèpzésed vègére. Ez pl. nekem orvosin 18 szabvàl és 34 kötvàl volt. Emiatt volt olyan félèvem amikor 43 kreditem volt, máskor meg 23.
2023. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Konkrétan 30 kredit a normális mennyiség. N*30 = az abszolutóriumhoz szükséges kredit mennyiség, ahol N a szak féléveinek száma.

Ha pont ennyit teljesítesz, az azt jelenti, hogy teljesen középmezőnyű hallgató vagy, teljesen normális tanár lesz belőled. Ne aggódj :)


Én volt, hogy 50 kreditet csináltam villamosmérnökin, de ez én vagyok. A szaktársaim bőven elvoltak a 30 kredittel és ők is jó mérnökök lettek.

2023. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!