Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ma már a jogász szaknak...

Ma már a jogász szaknak tényleg nincs nagy presztízse?

Figyelt kérdés
Kb. gyk-n is úgy beszél róla szinte mindenki, mintha valami szabad bölcsészet kaliberű büfészak lenne, vagy egy átlag bölcsész, hogy olyan sokan elvégzik, meg jóformán csak hivatali papírtologató pozíciók vannak vele 90%-ban. Ennyire lenézik őket tényleg? Régebben ez egy orvosokkal egyenértékű presztízsszakma volt, kb mindenkire felnéztek, aki jogász volt. Mióta lett ennyire lenézett szak? Nekünk már évekkel ezelőtt is gimibe kb úgy beszéltek róla tanáraink, hogy ne menjünk jogra mert Dunát lehet rekeszteni velük. Meg gxakorlatilag sima BA közgazdászomat többre néznek, mint jogot végzetteket, pedig nem kevés tanulás kell hozzá.

2023. febr. 2. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy így vany de szerinten nincs igazuk. A tanárok gondolom csak féltékenyek a jogászokra.
2023. febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
A hivatali papírtologató része az igaz a végzett jogászok 80%-ra, 3 jogász ismerősöm is hasonló papírtologatóként dolgozik. Ez egyébként az ország szégyene, nem az övék
2023. febr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy sokkal többet képeznek, mint amennyire szükség van.
2023. aug. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ne figyelj az itteni kommentekre. Szerintem egy komoly szakma, amikor ügyvédnél voltam iszonyat intelligens volt, még talán nem is találkoztam ilyen értelmes emberrel. Én azt gondolom ha jól csinálja az ember amit tanul biztosan nem fog papirokat tologatni…

Mellesleg érdekes, hogy pont a tanárok mondják ezt akik 0-24 sírnak a fizetésük miatt és azt hiszik, hogy ők Magyarország megmentői ezért milliókat érdemelnek…(tisztelet a kivételnek)

Nekem ez képmutató, mivel ők ténylegesen egy olyan szakmát választottak, mint aminek a jogot akarják beállítani.

Szerintem ezt neked kell eldönteni, neked kell fantáziát látni valamiben nem pedig másnak. Nem az a helyes amit a másik gondol…

2023. aug. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem a jogász szakmával van baj, természetesen. De túl sok a jogász, így aztán felhígult a szakma. Ahogy minden területen túlképzés van. Nincs szüksége ennyi diplomás embere az országnak.

A fejkvóta miátt csinálják az egyetemek.

Pár évtizede kb. tizedennyi egyetemista volt.

2023. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!