Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építész/építőmérnök végzettség...

Építész/építőmérnök végzettséggel mennyire nehéz elhelyezkedni Magyarországon? Megéri ezeken a szakokon tanulni?

Figyelt kérdés
Főleg az építész érdekelne.

2023. febr. 3. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok az, viszont van 1-2 ismerősöm.

Nagyon nem vagyok elájulva se a fizutól, se semmitől.

2023. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri, el lehet vele helyezkedni
2023. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
El lehet vele helyezkedni könnyen, de anyagilag nem "éri meg" Bár ugye mihez képes, pedagógus bérnél jobb, szinte bármilyen orvosinál rosszabb fizetés. Persze nagy a szórás a munkakörök közt is,van aki nagyon jól keres, most az átlagot írtam
2023. febr. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bsc. szint önmagában elég valamire vagy mindenképpen kell az Msc. is? (építész)
2023. febr. 4. 08:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Ebben az iparágban dolgozom,elég sok epitő és épìtész mérnököt ismerek,magam is ebben dolgozom. Munkat talalni vele, azonban vannak joval jobban jövedelmező mérnök szakmák. Gondolok itt az infos, villamos, gépész, mechatros mernökökre. Sok tervező iroda ahogy hallom alkalmazottként meg csak be se jelent rendesen,okosba tud csak fizetni borítékba... Kivitelezés ilyen tekintetben jobb, de aki 8-9-10-11 órát eltölt a munkások között a helyszínen oda elég jo kis gyomor és stressztűrőkepesség kell. Úgy, hogy veled hajtják a munkát,az ütemtervek elvárasok magasak,az ember anyag amivel el kell érni az meg néha szörnyű.
2023. febr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szoval ha napi 8 órában akar az ember jól keresni akkor sztem az epitőipart hanyagolja.
2023. febr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kell az msc, mert alkalmazottként előnyben vagy a csak bsc-t végzettekkel. Ha pedig vállalkozni szeretnél (tervezni), akkor elengedhetetlen feltétele. Ha elhatározod, hogy erre a szakra mész, mindenképp az msc-t is csináld meg
2023. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha tervezésben gondolkodsz...MSc és gyakorlat kell...lehet vele keresni..ha kivitelezésben akkor is kell MSc, a műszaki vezető és a műszaki ellenőr jogosultsággal tudsz keresni...a napi 8 óra a kivitelezésben gyakran megnő..a BSC vel epitesvezető..vagy beosztott tervező lehetsz max...az hogy egymás alá ígérnek a tervezők mese..kevés az ember. Ha kimesz vele külföldre ott is jó...kint a kivitelezésben mindig kell ember.
2023. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kell kivitelezésben az ember és keresik, mivel elég kevesen bírják hosszútávon ezt az elet formát. Plane ha még össze vissza pakolgatnak az orszagon belül a projektek helyszinvaltozasai miatt. Nem olyan mint egy gyar, hogy helyben marad és ott gyárt mindent.
2023. febr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!