Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-GTK, BME, BGE nemzetközi...

ELTE-GTK, BME, BGE nemzetközi gazdálkodás szak (alap) milyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most állok a felvételi jelentkezés előtt. Voltam ELTE nyílt napokon, nagyon tetszett. A 4 alapszakot megjelölném biztos ami biztos, de engem szerintem az NG érdekelne.

BME-n milyen az NG? Hallottam, hogy sok oktató átment az ELTE-re.

BGE-n a levelezőt jelölném meg utolsónak, mert Mátyásföld nagyon kiesik nekem. Vélemények?



2023. febr. 5. 17:35
 1/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én idén vagyok elsős ELTE GTK-n nemzetközi gazdálkodás alapszakon. Én felvételinél a BME-t nem jelöltem meg, úgy hallottam hogy ott indokolatlanul sokat szivatnak matekkal plusz annyira nem is volt szimpi, hogy elmenjek nyílt napra. BGE-t utolsóként jelöltem meg de sorrendmódosításnál töröltem, nem akartam odamenni, azért akárhogy is nézzük azt elte színvonalasabb hely, de B tervnek nem rossz. Eltén az egyetlen dolog amit nekem furcsa volt megszokni az a vizsgaközpontos számonkérés, az kicsit gáz néha de hozzá lehet szokni pár hónap után, nekem mostanra már sikerült. Az oktatók egész jók akad tök jó közepes és rossz is, mint gondolom mindenhol máshol. Én angol nyelven tanulok, amiért itt nem kell fizetni, nekem ez plusz pont volt mert ng-t szerintem angolul éri meg tanulni. Ja és még egy fontos dolog amiről én egészen addig nem tudtam ameddig el nem kezdődött a szorgalmi időszak, nincs fix órarend, tehát munkát vállalni mellette kicsit nehézkes:(
2023. febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a választ. Az mit takar pontosan, hogy nincs fix órarend? Tehát felveszed az adott tárgyaidat, óráidat, és minden héten teljesen változhat, hogy mikor vannak az órák?
2023. febr. 6. 13:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2-re válaszolva. (Szintén ELTE GTK hallgató vagyok)


Azt jelenti, hogy a félév elején megtudod, hogy melyik heted hogy néz ki, de majdnem mindegyik hét különböző. A heti óraszám viszont általában ugyanannyi.

2023. febr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a kérdésem lenne még, hogy tényleg olyan egyszerű az ELTE-n az egyik szakról átmenni a másikra, mint ahogy azt hirdetik?
2023. febr. 8. 20:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel az első évben teljesen ugyanazok a tárgyak, így az első két félév alatt/után rögtön gond nélkül lehet szakot váltani. Ahogy telnek a félévek, egyre különbözőbb tárgyak vannak a szakokon, így bonyolultabbá válik a folyamat, de bőven teljesíthető. (3-4 tárgyról beszélünk)
2023. febr. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!