Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire bírható/teljesíthető...

Mennyire bírható/teljesíthető egy ilyen félév egyetemen?

Figyelt kérdés

Villamosmérnöki szakról van szó. 31 kreditet vettem fel, + 1 tesit.

Ha mindenből meg lesz az aláírásom akkor 4 tárgyból kell vizsgáznom, úgy hogy az egyik tárgyból lesz írásbeli és szóbeli is, illetve lesz ezek mellett egy szigorlatom is. Azaz vehetjük 6 vizsgának.


Szerintetek ez teljesíthető?


2023. febr. 14. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mérnökire nem jártam, de ahova igen, ott simán volt 6-10 vizsgám / félév. Teljesíthető.
2023. febr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kellő energia befektetéssel minden teljesíthető. Csak ne a vizsgaidőszakban állj neki tanulni, hanem folyamatosan készülgess óráról órára.

Amúgy a 31 kredit nem olyan sok, és orvosin pl már első félévben is 5 tárgyból kell vizsgázni és ott azért az 5-ből 4 tárgy elég kemény. Arra a tárgyra pedig, amiből szóbeli és írásbeli is lesz, elég egyszer felkészülni, tehát nem olyan mintha két különböző vizsga lenne, mert ugyanaz az anyag kell mindkét alkalomra. Valószínűleg nem lesz túl sok szabadidőd ha jó jegyeket szeretnél mindenből, de ez abszolút teljesíthető mennyiség.

2023. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A tárgyak amikből vizsgázok azok ilyenek:

Amiből szóbeli és írásbeli is van az 6 kredites, szóbeli az teljesen más mint az írásbeli, mert írásbelin hálózatszámítási feladatokat kell megoldani, míg szóbelin tételeket és az elméletet kell tudni nem feladatot megoldani.

Lesz egy 6 kredites, abból csak írásbeli lesz, lesz egy 5 kredites, abból csak szóbeli lesz, lesz egy matek szigorlat ami 2 félév matekot ölel fel.

Lesz egy 4 kredites fizika.

De ezekből évközben mindegyikből van 2db nagy ZH, kis ZH-k meg nagy házi.

2023. febr. 14. 10:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen egy átlag lazább félévem.


Durva amikor ugyanez van 35-45 kredittel plusz pár kredit nélküli cucc (angol, tesi). Illetve eddig minden félévben (végzős vagyok) 4 szóbelim volt (átlagosan 6 kredit/vizsgáért)


Nekem úgy nézett ki a krediteloszlás, hogy: 29, 30, 30, 33, 42, 20

az első kettő kivételével végig dolgoztam, kutattam stb (ami több energia volt mint az egyetem többi része és 4 fölötti átlagot tudtam végig tartani, sosem buktam)


Tehát a fent leírt félév átlagos (nem túl laza, az a 2 tárgy+szakdoga lenne), de nem kifejezetten nehéz (egy félévhez képest). Simán teljesíthető, főleg ha nem csinálsz mellette mást és/vagy nem akarsz kitűnő lenni.


Mindenesetre kitartást hozzájuk.

2023. febr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Remélem én is, hogy sikerülni fog, eddig még nem volt olyan félévem hogy minden tárgy meg lett volna. BME-re járok.
2023. febr. 14. 11:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mintatanterv alapján félévente 30 kreditet kell elvégezni, így ez nemhogy teljesíthető, hanem ez az alap.


BME fizikán vagyok, itt a vizsgáink fele olyan hogy van írásbeli és szóbeli is, és majdnem mindenki 35-40 krediteket csinál félévente.

2023. febr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6. Erre miért van szükség egy 6 féléves képzésen?
2023. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7 (Nem a 6-os vagyok, de hasonló helyzetben, mint ő)


- Érdeklődés

- Több specializáció elvégzése egyszerre

- Más mesterképzés bemeneti követelményeinek teljesítése

- Előredolgozás, hogy legyenek olyan laza félévek, amikor van idő 20-30 órát gyakornokoskodni

- Magas KKI-t szeretne (rengeteg ösztöndíjhoz nézik ezt)

2023. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#6os vagyok


Körülbelül az amit a 8as ír. Amiatt jöttem egyetemre hogy tanuljak, emiatt felveszek minél több érdekes tárgyat, hiszén minél többet tudok, annál jobban fogok tudni dolgozni a jövőben. Nem is értem sose ezeket az embereket akik úgy vannak hogy menjenek át 2essel, meg sok ingyen krediteket vesznek fel.

2023. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát én pedig pont olyan vagyok, hogy menjek át 2-essel. Nem volt még olyan félévem amiben nem buktam volna meg valamiből, itt a VIK-en elég magas a bukási ráta, nem is ismerek olyat akit még ne húztak volna meg valamiből.

Eszembe sincs 30 kredit főle menni, mert ez a 30 is olyan, hogy alig lehet őket megszerezni, mert olyan nehézségűek a tárgyak.

2023. febr. 14. 15:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!