Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sürgős! Melyik szakot jelöljem...

Sürgős! Melyik szakot jelöljem meg?

Figyelt kérdés

Mind a négy orvosit megjelöltem, utolsó helyre a gyógyszerészetit jelölöm, így már csak egy hely maradt, de fogalmam sincs, hogy melyiket jelöljem meg. A SOTE fogorvosit, vagy a Pécsi fogorvosit.

Szempontok: Budapesten élek, és nem nagyon szeretnék költözni, ezért arra gondoltam, hogy a fogorvosiról át tudnék jelentkezni majd az áokra, de legalább nem kellene költözni. A SOTE fokon elég magasak a ponthatárok, de átlagban alacsonyabbak, mint az áokon. B tervnek vidéki orvosit jelöltem meg, és a pécsi foknak van a legalacsonyabb ponthatára, ha ne adj isten lecsúsznék a vidéki orvosiról. Ez olyan biztosíték lenne, hogy legalább az orvosin vagyok és át tudok majd másodévben jelentkezni. Nem akarok a gytk-ra menni, de annak van a legalacsonyabb ponthatára, ezért a biztonság kedvéért megjelöltem.

A fokról át lehet jelentkezni, de kell hozzá egy jó átlag (utánajártam, és azt írták, hogy lehetséges csúszás nélkül is). Ez nem garancia, így a fogorvosi helyett kezdhetném rögtön vidéken az orvosit. Viszont ha nem muszáj, akkor nem költöznék el Budapestről, és megkockáztatnám a fokot. Ha megjelölöm a fokot, akkor már nem tudom a pécsi fokot, és az az utolsó biztosíték az orvosira.

Ezen dilemmázok, de nem jutottam még sokra.


2023. febr. 15. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél költözni akkor mi a kérdés? Marad a SOTE
2023. febr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, esetleg a szegedi orvosit kihúzni és akkor marad helyed megjelölni a pécsi fogorvosit?

Szegeden mindig magasabbak az orvosis pontok mint Pécsen/Debrecenben, így ha a vidékiek közül számodra mindegy, hogy hol tanulnál, akkor én biztos ezt csinálnám.

2023. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az, hogy nem szeretnék fogorvos lenni, és nincs garancia arra, hogy majd olyan átlagom lesz, hogy át tudok jelentkezni a fokról az áokra. Vidéken egyből kezdhetném az áokot.

Másrészt, a pécsi fogorvosi a legalacsonyabb ponthatáros orvosi szak, amit megjelölhetek, és 100x inkább kezdeném a fokot, mint a gyógyszerészetit.

2023. febr. 15. 18:28
 4/12 anonim ***** válasza:
A sorrenden pedig még júliusig tudsz gondolkozni. Csak most gyorsan hitelesítened kéne, nehogy lejárjon az időd/összeomoljon a rendszer.
2023. febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2: igen, pont ezen gondolkodm én is.
2023. febr. 15. 18:28
 6/12 A kérdező kommentje:
4: éjfélig lehet jelentkezni, és nem a sorrend a kérdés.
2023. febr. 15. 18:29
 7/12 anonim ***** válasza:

A #4-es választ a #2-es kiegészítéseként írtam.

Tudom, hogy éjfél a határidő, de addig már nincs sok időd és ha valami probléma adódik, amit nem 2 perc megoldani, akkor ki fogsz csúszni belőle. Arról nem is beszélve, hogy sokan az utolsó pillanatra szokták hagyni és nem először fordulna elő, hogy összeomlik a rendszer. Hidd el csak jót akartam ezzel.


Amúgy ha ennyire nem akarsz gyógyszerészetire menni, akkor miért jelölöd meg? Inkább akkor halassz egy évet és úgy lenne helyed a PTE-FOK-nak és a SZOTE-t se kellene kitörölnöd.

2023. febr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kivettem a szegedi orvosit, és beírtam a pécsi fogorvosit. Nagyon köszi a segítséget! Viszont elfelejtettem az ügyfélkapu adataimat. A régi laptomon el volt mentve, de most nem tudom. Mit lehet ilyenkor tenni?
2023. febr. 15. 18:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Nah pont ilyesmikre gondoltam. :D


Azt sem tudod melyik email címmel voltál regisztrálva?

Mert ha az megvan, akkor tudsz új jelszót kérni. Ha az sincs meg és a régi laptopot se tudod előszedni, akkor ebben sajnos nem tudok segíteni.

2023. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Már kértem új jelszót, úgyhogy ez is letudva!


Még egyszer köszi a segítséget és a tippeket, kivettem a szote-t.

2023. febr. 15. 20:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!