Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem utalják a szabad...

Miért nem utalják a szabad felhasználású diákhitelt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A diákhitelt ugye mindig 15-én utalják, ma is vártam és nem érkezett meg. Aztán beléptem a diákhitel direkt fiókomba és a "státusz" menü pont mellett az van, hogy "Adategyeztetés", nem az, hogy folyósítás. És nem tudom, hogy ez miért van, nézem az e-maileket, az üzeneteket, hogy érkezett-e valami erre vonatkozó dolog, de nem találok semmit. Beléptem a neptunba és nyilván már aktiváltam a félévemet is, viszont a diákhitel státuszomnál ott is az van írva, hogy nincs adat. Nem tudom, hogy ennek mi az oka, tavaly is vettem fel diákhitelt, egy fél évre igényeltem szabad felhasználású diákhitelt, csak aztán kiiratkoztam az egyetemről és februárban utaltak utoljára. Aztán szeptembertől újra igényeltem a diákhitelt, így csak 2 havit törlesztettem, mert el kellett kezdeni nyáron. De ugye utána újra igényeltem, és le is van írva, hogy a mostani havi törlesztőrészletem 0 ft.

Szóval nem tudom mi lehet a baj, de kicsit kétségbe vagyok esve...



2023. febr. 15. 21:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
A FIR rendszer nem működik.
2023. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Akkor ez azt jelenti, hogy valószínű még senki nem kapta meg?

Illetve akkor nem is tehetek semmit, mert nem nálam került homokszem a gépezetbe.. :(

2023. febr. 15. 21:21
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Van aki megkapta már, akinek az egyetem időbe visszaigazolta a FIR-be a tanévet…
2023. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Firkarbartás, én válaszom.


Aki már megkkapta ott;

1. Előbb kezdődött a regiszrációs hét.

2. a FIR még működött.

2023. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
PTE-s vagyok, nekem ma vált folyósíthatóvá, mivel eddig karbantartás volt a FIR-en és az egyetem nem tudta felvinni az adatokat. Vagy pénteken utalják, vagy jövőhéten.
2023. febr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Én meg ELTE-s vagyok.


Rendben, köszönöm az infókat!:)

2023. febr. 16. 09:29
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Sorrend: Beiratkozás=>TO feltölti a FIR-be=>Diákhitel központ innentől számítva utal 10 napon belül.

Az, hogy 15-én te egyik évben megkaptad, nem jelenti, hogy mindig akkor fogod. Én sem kaptam és mivel még egyeztetés alatt van, ezért februárban már nem is számítok rá.

2023. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Jennci válasza:
100%

Sziasztok!

Nem tudom kit mennyire nyugtat meg, de én most beszéltem az ügyintézővel és azt mondta, hogy 17-én, délután várható az összeg. Diákhitel 1 szabad felhasználású összeget egyszerre, egyazon napon szokták utalni. Általában mindig 15-én érkezik. Nem csak ő kapja akkor, hanem sokan.


Remélem megnyugtat valakit. Puszika

2023. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Igen, megnyugtattál, köszönöm! :)

Azt is elfogadom amúgy, ha ebben a hónapban már nem számíthatok rá, csak mondjuk elég nagyot szívnék miatta... :'D

De ha ez is lenne, akkor sem tudnék vele mit kezdeni végeredményt tekintve. De azért én is reménykedem, hogy nem sokára megérkezik.

2023. febr. 17. 10:11
 10/36 A kérdező kommentje:

Na, nekem nem rég utaltak!:)

(Csak gondoltam bejelentkezem! ;))

2023. febr. 17. 12:39
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!