Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nincs annyi TDK lehetősé...

Miért nincs annyi TDK lehetőség a Debreceni orvosin?

Figyelt kérdés
Van valakinek infója arról, hogy DOTE-n miért nincs meghirdetve annyi TDK-s témakör, mint a többi orvosi egyetemen? Alig találtam valamit a neten, a pote és a szote viszont folyamatosan hirdeti a témákat. A DOTE-t jelöltem meg előbb, mint a POTE-t, de ez befolyásolhatja a sorrendet.

2023. febr. 17. 04:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok közülük elavult már . ( POTE)

Én pl.felvetettem a témavezetőmnek egy témát és tökre tetszett neki.( azóta fent is van a neten :D )

Sokszor nincsenek fent a neten, érdeklődni kell utánuk.

2023. febr. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert egy vidéki egyetem mindig gyengébb színvonalú mint egy fővárosi. Nem gondolod komolyan hogy a szakmában kiemelkedő személyek akikben komoly témavezetői potenciál van és magas a h-indexük hogy lealacsonyodnak olyan szintre hogy egy vidéki egyetemen oktassanak? A fővárosi létesítnények, cégek, tudás és fizetés fényévekkel meghaladják a vidéki viszonylatokat.
2023. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mii azokat feltöltik netre?


Én majdnem 2-szeri id TDK-ztam, a tanárok kerestek meg és a téma az volt, amivel amúgyis foglalkoztunk.

Sokan odamennek a szimpatikus tanárokhoz, hogy x téma érdekli őket és szeretnének kutatgatni, esetleg TDK vagy szakdoga céllal. Esetleg emailt írnak.


Nem kell alapozni arra, ami fent van a neten.

2023. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszát erősítem. Legtöbbször a hallgató keres meg egy szimpatikus tanárt, hogy érdekli X terület és szeretne TDK-zni. A tanár meg segít leszűkíteni az adott tanszék adott tevékenységi köre illetve a tanár saját preferenciái szerint.

Én 2x TDK-ztam. Először csak egy beadandót írtam, és a tanár szólt, hogy lett olyan jó, hogy ha van kedvem még egy kicsit tuningolni, akkor beadhatnám TDK-ra, másodszor én mentem oda egy tanárhoz, akiről tudtam, hogy kb. mikkel foglalkozik, hogy X területen belül szívesen TDK-znék. Ő meg feldobott 2 témát, amiben épp látott fantáziát, én meg kiválasztottam az egyiket.

2023. febr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezek nagyon cuki történetek csak semmi értelme a TDK-nak. A valódi profi hallgatók nem vesztegetik az idejüket ilyen hülyeségre hanem komoly kutatási projektekbe csatlakoznak be és magas impakt faktorú nemzetközi tudományos folyóiratokba publikálnak nem ilyen egyetemi bohóckodásba vesznek részt. Én például a CERN részecskegyorsítóba nyertem ösztöndíjat és az ottani laboratóriumi kísérletekből és fejlesztésekből publikáltam nemzetközi folyóiratokba és később a vizsgálati eredményekből írtam a doktori disszertációmat.
2023. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4 5-nek: neked "buksisimi", hogy ilyen zseni vagy. De az átlagos hallgató számára van jelentősége a TDK-nak. Készségeket fejleszt, elmerül egy témában, kapcsolatokat épít stb. Kedvcsináló, ugródeszka lehet egy komolyabb tudományos munka (vagy akár csak a szakdolgozat) felé. És mindenekelőtt motivációt adhat és élvezheti, amit csinál, még sikerélménye is lehet.

Nekem pl. az első TDK témám olyan jó élmény lett (téma, témavezető és sikerek szempontjából is), hogy azt fejlesztettem tovább diplomamunkának, aztán lényegében ezért választottam a PhD képzést és ez lett a disszertációm magja is. Nem, nem villogtam külföldön vele különösebben (bár a disszertáció előtt azért az addigi munkáim alapján kaptam egy külföldi ösztöndíjat, és többször voltam nemzetközi konferenciákon is), de azért a PhD könnyedén meglett, és mindenekelőtt minden percét élveztem:D - tudom, ez számodra rettentően szakmaiatlan hozzáállásnak tűnhet.

2023. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Nem tudtam, hogy én is választhatok témát. Én örömmel csinálnám a TDK-t, mivel az a téma, amivel foglalkozni szeretnék nagyon érdekel. Annyi kérdesem lenne még, hogy lehet 2 TDK-t is csinálni?
2023. febr. 17. 12:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok

Kedves 5-ös!

Én is ilyesmi kutatásba csatlakoztam bele (bsc másodévben) és publikáltam nemzetközi cikkbe, de ugyanabból a projektből lett TDK is, csak le kellett írni rendesen (amit amúgyis meg kellett tennem előbb-utóbb). A TDK csak "melléktermék" volt, nem a fő cél. Viszont relatív kevés plusz energiával TDK-ztam (nyertem sok cuccot, plusz mesterképzésre jól néz ki, bizonyos cégek is jelen voltak, adtak díjakat, plusz akkoriban jelentkeztem új állásra és a TDK miatt nagyon összeszedett voltam és mindent tudtam a témában (angolul is) és javult az előadói képességem)


De persze, ügyes vagy :D


Kérdező: Igen, lehet több TDK-t is csinálni.

2023. febr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8: Ez de jó hír! Két különböző terület is érdekel, és így akkor az egyiket elkezdhetem már előbb is.

Mennyi idő volt nektek megírni a munkát?

2023. febr. 17. 13:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy évet dolgoztam előtte azon a projekten (kb heti 20 órában). Utána leírni nagyjából 6 hetem volt. (Sok cikket kellett elolvasnom pluszban. Rajzoltam saját szemléltető ábrákat, meg generáltam ábrákat az eredményekről) Így sem volt laza, a témavezetőm hetente 2-szer adott visszajelzést kb. Angolul írtam.


Első díjat nyertem meg valami céges különdíjat is és továbbengedtek OTDK-ra is.

2023. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!