Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megvesztegetni az oktatót?

Megvesztegetni az oktatót?

Figyelt kérdés
Manapság mennyiért szokták megvesztegetni az oktatókat pl.egy jogsis vizsgánál? Én úgy gondolom, hogy milliók.
2023. febr. 18. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam hogy már semennyivel, mert ha kiderül nagyon megvágják az oktatót. Túl nagy a kockázat. Amúgy pedig régen nem a tanulók vesztegették meg az oktatókat hanem fordítva, az oktató mondta hogy mennyit kell neki adni a borítékban hogy sikerüljön a vizsga. Nekem évekkel ezelőtt kb 40 ezerbe fájt
2023. febr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy manapság, hogy megy, de régen úgy ment, hogy a tanuló megkérdezte az oktatót, hogy mennyit szoktak adni a vizsgabiztosnak, erre annyit mond az oktató, hogy 20-60 ezer, akkoriban ha a vizsgabiztos ha nem kapott pénz akkor halovány esély volt a vizsga teljesítésére.


Úgy tudom manapság ez már nem megy, nagyon szigorú lett a rendszer így már senkitől se várják el a pénzt tehát pénz nélkül is magasabb az esélyed a vizsga teljesítésére.

2023. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Nekem azt hiszem 12k volt a vizsgadíj. Nem kellett lefizetni senkit elsőre átmentem, ahogy több ismerősöm is, akik akkoriban csinálták. (2019)
2023. febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Nekem 1,5 éve van jogsim és egy fillért nem adtam senkinek mégis atengedtek elsőre. De rengeteg ismerősöm adott volt aki 60 ezret is akar. Szerintem ritka gaz
2023. febr. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!