Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen matek könyvet ajánlanátok?

Milyen matek könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Olyan matek könyvet (könyveket) kersek, ami(k) lineáris algebra és/vagy kalkulussal (analízissel) foglalkoznak. Alapszintű, bevezető tankönyv kéne lehetőleg megfizethető áron, magyar vagy angol nyelven.

2023. febr. 20. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Huh, én pont németül tanultam a lineáris algebrát (és nagyon jó volt a könyvünk), de angolul ismerek még egy jót: Gilbert Strang - Introduction to Linear Algebra.
2023. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez mondjuk sajnos nagyon drága. Illetve azt nem írtam a kérdésbe, de inkább az analízis rész lenne fontosabb.
2023. febr. 20. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a profnak van fenn a YouTube-on egy komplett lineáris algebra előadássorozata is - tudom, sajnos az nem a könyv, de mégis valami. Analízisből sajnos én sem tudok olyan könyvet, ami kiemelkedően jó lenne. Több kurzusunk volt belőle (alap kalkulus, analízis, mérték- és integrálelmélet, közönséges differenciálegyenletek, numerikus analízis), de őszintén szólva nem voltam elragadtatva sem a hivatalos könyvektől, sem a kiegészítő irodalmaktól, amiket angol nyelven találtam hozzá. Remélem, valaki tud javasolni neked olyat, ami nem túl drága, és jól használható.
2023. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igazából pont ilyen személyes tapasztalatra voltam kíváncsi, nem ragaszkodom tankönyvhöz, az előadásokat majd megnézem. Túl mélyen amúgy nem akarok belemenni, informatikusként végeztem és egyetemen nem volt a kedvencem a matek. Most van egy projekt, ahol ezek a témák előjönnek, de természetesen közel sem olyan részleteséggel, mint ahogy egy tankönyvben az le van írva. Csak gondoltam átismétlem és kibővítem kicsit a tudásom ezekből a témákból.
2023. febr. 20. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:
thomas féle kalkulus?
2023. febr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

# 5

Érdekes, azt fizikus barátom tanára mindig szidta :D (nem tudom miért)

De legalább olcsó, mert ingyen fent van.

2023. febr. 25. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!