Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan motiváljam magam egy...

Hogyan motiváljam magam egy olyan tantárgy tanulására, ami egyáltalán nem érdekel?

Figyelt kérdés
Kémia, fizika, föci... ez a 3 kíméletlen démonom. Egyszerűen szerintem borzalmasak. Vannak olyan tantárgyak, mint pl. az irodalom, amit kifejezetten szeretek, tehát nem az a típusú tanuló vagyok, aki mindent utál.

#tanulás #motiváció #Utált tantárgyak
2023. febr. 26. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
pl. le szeretnél érettségizni, ahhoz meg ezeket is tanulni kell.
2023. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Jutalmazd meg magad valamivel, ha pl x oldalt vagy témát meg tudsz tanulni y idő alatt.


Ezt lehet egy szelet sütivel is, vagy bármivel. De ha nem teljesíted, akkor elveszited az adott jutalmat. Olyat találj ki, amit tényleg szeretnél is megkapni.



A forest vagy hasonló alkalmazások segítenek, hogy ne telefonozz mikor tanulni szeretnél. A forest-tél fákat lehet növeszteni, de ha elnyomsz az alkalmazásról meghal a fád.


Sajnos vannak ilyen tárgyak, amiknek nem feltetlen lesz hasznuk éppen a te életedben de meg kell tanulni.

Ha tovabbtanulsz és olyan szakra mész ami érdekel, még egyetemen is előfordulhat 1-2 tárgy ami egyáltalán nem érdekel, csak meg kell tanulni.


Aztán később ha olyan helyen helyezkedsz el dolgozni olyan poziban amit szeretsz, minden munkakörben lesz olyan feladat amit kevésbé fogsz szeretni csak meg kell csinálni.


Sajnos meg kell tanulni ezt kezelni, mert az élettel együtt jár kb.

2023. febr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Ez a három, felsorolt tárgy például pont nem kell érettségihez, sőt továbbtanuláshoz se, ha nem reál vonalon megy tovább.

Kérdező, hagyd őket a francba. Ha bioszból jó vagy, akkor azt a jegyedet tudod vinni továbbtanuláskor. A természettudományos tárgyakra sose lesz szükséged egy bölcsész szakon (gondolom ha utálod tanulni a fizikát/kémiát akkor nem orvosira készülsz). Arra figyelj, hogy ne bukj meg belőlük, de ezen kívül soha senkit nem fog érdekelni, hogy hányas volt a földrajz évvégi jegyed.

2023. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
3. De ahhoz, hogy érettségizni tudjon, el kell végezni a középiskolát és tudtommal ezek ott kötelező tárgyak. Szóval, tanulni kell.
2023. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem érdekelnek a reáltatnárgyak. De sajnos ösztöndíjban tanulok, és beleszámít munden jegyem abba, hogy mennyit kapok...
2023. febr. 26. 13:22
 6/10 A kérdező kommentje:
Tehát az énektől elkezdve az informatikáig minden beleszámít.
2023. febr. 26. 13:24
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Ezért írtam, hogy arra figyeljen, hogy ne bukjon meg. Ha valaki odafigyel órán és leírja amit a tanár mond, esetleg dolgozat előtt átolvassa, az simán eléri a kettes szintet. Gondolom nem is a kettessel van problémája a kérdezőnek, hanem a kitűnőre hajt, mert manapság ez valamiért mindenki felé elvárás lett a társadalom részéről. Nagyon rossz irányba halad ez a világ, a gyerekek túlterheltek, annyi fölösleges dolgot kell tanulniuk, hogy nincs idejük gyereknek lenni. Minek pazarolná olyan dolgokra az idejét, aminek soha semmi hasznát nem fogja venni. Menjen inkább sportolni ahelyett, hogy ezekkel szív, annak sokkal több értelme van.

Le lehet pontozni, akkor is ez az igazság, hogyha valaki nem ezekkel akar továbbmenni, akkor nem éri meg belefektetni energiát, mert csak a fontos dolgoktól veszi el az időt.

Jah és mindezt úgy mondom, hogy én reálos beállítottságú vagyok, tehát egyáltalán nem a természettudományok ellen beszélek.

2023. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 Ezt eddig nem írtad, nyilván így más a helyzet.

Én anno úgy csináltam, hogy mindig azzal kezdtem a tanulást ami a legkevésbé érdekelt, így törekedtem arra, hogy minél hamarabb túl legyek rajta és elkezdhessem azt a tárgyat ami valóban érdekel. Az esetek többségében nálam ez bevált, mert alig vártam, hogy végre olyat tanuljak aminek van is értelme.

2023. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Szia, a jutalmazás jó ötlet, de a süti mint jutalom, rossz. Jobb ötlet az aktuális olvasmányoddal jutalmazni magadat, minden reál tantárgy után olvashatsz úgy 5-10 percet, de ennél ne többet. Vagy hallgass zenét ugyanennyi ideig a reál tárgyak után. A kémiára gondolhatsz nyelvként.


Tiszteld a szót! A szó

Atomenergiát hordoz magában,

Potenciális hatalom

A szóvegyítő lény agyában.


De magában még semmiség,

Bár üdvösség vagy fájdalom,

Míg mondattá lesz a szájban

Vagy szöveg lesz a papíron.


A mondat már molekula,

S a bekezdés gyógyír vagy fegyver,

Világot formálhatsz általa.


Atomokból épül a vegyszer,

S mégis, mind a végén

Leghatalmasabb energia.


Lehet, hogy most csak át akarsz menni belőlük, de lehet, hogy 11. vagy 12. osztályban találod ki, hogy mégiscsak orvos lennél, oda pedig kémia is kell. Volt erre már példa.

2023. febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
88%
Akkor az ösztöndíj legyen a motiváció.
2023. febr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!