Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsősegély vizsgán eszmélet...

Elsősegély vizsgán eszmélet vizsgálást kell csinálni újraélesztés előtt? Illetve stabil oldalfektetés előtt? Eszmélet vizsgálásnál be kell mutatni a bábun a vállak megrázását, és meg is kell hangosan szólítani? Ezekről sehol sem találtam infót.

Figyelt kérdés
2023. febr. 27. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
igen
2023. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Elmondod, hogy a helyszín biztonságos (vagy megkérdezed)


2. Letérdelsz a beteg egyik oldalára majd megrázod a vállát, közben mondod hangosan, hogy "jó napot! Hall engem!?"


3. Ha nem válaszol akkor szólsz valakinek, hogy "A beteg nem reagál, gyere légyszi segíts nekem"


4. Elkezded a hallgatózást, 3 ujjad a nyaki ütőérre teszed, fejed a mellkas felé fordítod és figyeled a mellkas emelkedését és számolsz 10ig.


5. Amennyiben nem tapasztaltál életjelet odaszólsz a segítődnek, hogy "Nincs pulzusa és légzése, hívd kérlek a mentőket és amennyiben rendelkezésre áll hozd ide a legközelebbi AED-et"


6. Megkezded szépen az újraélesztést, ahogy tanultátok mindaddig amíg a vizsgabiztos azt nem mondja, hogy elég.

2023. febr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És akkor ha pl azt mondjàk hogy Stabil oldalfektetésbe tegyem a másik személyt akkor csak le kell feküdnie és csinálhatom azokat amiket kell? Illetve azt is hangosan mondani, hogy mikor mit csinálok

2023. febr. 28. 08:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!