Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire lehetséges szakdolgoz...

Mennyire lehetséges szakdolgozatot iratni ChatGPT-vel?

Figyelt kérdés
Volt/van valaki aki próbálta már ChatGPT-vel megírni a szakdolgozatát?

2023. márc. 3. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Mivel forrást is meg kell jelölni, megfelelően behivatkozca, lábjegyzet, irodalom- és tartalomjegyzék szerintem felejtős.

Nem akkora dolog egy szakdolgozatot összehozni, menni fog magadtól is!

2023. márc. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a durva, hogy azután miután legenerálta a szöveget kértem, hogy adjon hozzá forrásokat és adott
2023. márc. 3. 23:22
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
De egy szakdolgozatnak minimum 40-50-60 oldalnak kell lennie, összefüggő szöveggel, képekkel, ábrákkal, táblázatokkal, ha programot írsz akkor a működését leírni stb, stb. A Chatgpt nem tud ennyi oldalt írni egyszerre, a magyarja sem tökéletes. Úgyhogy nem, nem lehet szakdolgozatot írni vele, én is nagyon sok mindenre használom a Chatgpt-t mert baromi jó de erre még nem, bőven észrevehető lesz a tanároknak hogy nem te írtad
2023. márc. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudsz vele szakdolgozatot íratni! A chatgpt jelenleg egy fiatalok által felhájpolt valami,amire ráfeszült az ipar, mert ki tudják használni az eladásokban! Nem pótolja és nem is fogja tudni pótolni azt a tudást, amit neked kell belerakni egy szakdogába!
2023. márc. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én is próbálkozom vele, de valahogy még nem volt túl nagy segítség eddig.
2023. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 x0 ***** válasza:

Ha egy bolt nyitvatartását kérdezed, és nem tudja, akkor kitalál egy nyitvatartási rendet: más boltok nyitvatartási rendjéből, hogy milyen szokott lenni. Matematikában is lesújtó, semmi automatikus tételbizonyítás sincs benne, a válaszát úgy költi mint a verset, egyáltalán nem érti. Még ha történelem szakdolgozathoz kell, akkor is lehet hogy lesz benne egy pár kitalált csata, személy, vélemény, stb. A "Mari apjának 5 lánya van, 4 neve ..., hogy hívják az 5. lányt?" is kifogott rajta. Elmagyaráztam neki, de nehezen értette meg, sokára, ugyanúgy mint a matematikai kérdésem: nem jött rá hogy ha 2 halmaz kölcsönösen részhalmaza egymásnak, akkor =. A kedvencem: 2+5 mennyi? Megadja hogy 7. Ember: a feleségem szerint 8. ChatGPT: nem ismerem a legújabb fejleményeket, ha a feleséged azt mondja hogy 8, akkor mostmár 8.


Egyébként miről szólna az a szakdolgozat? És milyen tantárgy, szak?

2023. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6

"Mari apjának 5 lánya van, 4 neve ..., hogy hívják az 5. lányt?"

Ezt most így én sem vágom, ez a teljes szöveg.

Kifejted kicsit, hogy van ez?

2023. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 x0 ***** válasza:

7-esnek: Mari apjának 5 lánya van, 4 neve ..., hogy hívják az 5. lányt?


A ... 4 különböző női név, tök minden mik, de a Mari nincs közte. Akkor szerinted mi a helyes válasz rá? Lényeges dolog, hogy a 4 elemű listában a "Mari" nem szerepel.


Az még hagyján hogy ezt elmagyarázva is csak nehezen értette meg, de másik feladatnál maga állította hogy X részhalmaza Y részhalmaza X, és hiába hívtam fel rá a figyelmét, hogy ha A része B és B része A akkor A=B, azt se tudja alkalmazni, pedig amikor ezt a tételt leírtam neki akkor azt mondta hogy igaz, ez a részhalmaza-ekvivalencia vagy mi a túró neve van angolul, mondtam hogy legyen A=X, B=Y, még akkor se tudta: újra megkérdeztem tőle hogy X=Y ? Végül felhívtam rá a figyelmét hogy ő maga állította hogy X része Y része X, ennél újra odaírtam hogy legyen A=X, B=Y, na ekkor vette csak be.

2023. márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xp ali ***** válasza:
Inkább tippeket, vázlatot kérj tőle. Abban használható válaszokat szokott adni.
2023. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szakdolgozatot nem. Viszont olyan beadandókhoz, előadasokhoz nagyon jó, ahol elég a végén leírni a felhasznált irodalmat.
2023. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!