Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utálok tanár lenni. Más is...

Utálok tanár lenni. Más is volt így?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem az egyetemen, májusban fogok váltani. Emlékszem hogy sok csoporttársa mondta hogy milyen jó érzés a diákokkal lenni meg hasonlók De nekem sosem volt ilyen. Kicsit furcsa lesz váltani, és nem tudom hogy utána megbánom-e, de nekem nagyon nehéz munka sok felelősséggel a szabadidőmet felemészti.

Van itt olyan aki váltott, és utána jobb munkája lett ?



2023. márc. 7. 16:15
 1/6 NTBS ***** válasza:
49%

Én örülök, hogy taníthatok.

Sokkal könnyebb mint a korábbi munkahely.

2023. márc. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanári, hanem orvosi pálya, de én hasonlóan voltam azzal, mint te a tanárival. Alapvetően érdekelt amit tanultam és az egyetemet szerettem is, de a gyakorlatokon kikészültem. Persze jó érzés volt, hogy segíthettem másokon, de óriási felelősséggel járt, rengeteg mindenről le kell mondani miatta és fizikailag is megterhelő volt, úgyhogy én a váltás mellett döntöttem. Az új szakkal olyan munkám lehet majd, amiben sokkal jobban el tudom képzelni magamat, így én nem bántam meg a döntésemet.
2023. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbalj ki mást is. Nem tűnik el a diplomád. Ha vissza akarsz térni bármikor visszatérhetsz.
2023. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom írni, mint az előttem szólók. Ha nem érzed magadénak a dolgot, nem kell erőltetni. Előbb-utóbb úgyis kiégnél, ha nem érzed, hogy ez a te pályád. Ezt úgy nem lehet csinálni hosszabb távon, hogy pl. a gyerekekkel való törődés semmit nem jelent számodra.


A váltástól nem kell félni, korábban én is tanár voltam, de váltottam, és az új munkám nem emészti fel annyi időmet, mint a tanítás és többet is keresek. Viszont itt más nehézségek vannak, de összességében én nem mennék vissza tanítani és nem bántam meg a váltást. Ha nem jön be, még úgyis visszamehetsz tanítani, amikor akarsz, a diplomád megmarad, ahogy a #3 írta.

2023. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Néha már azt érzem hogy már most kiégtem... De egyébként elvagyok a diákokkal, meg megértjük egymást, előnyös, hogy fiatal vagyok, csak számomra nagyon kiábrándító volt a fegyelmezés, az inaktivitás, hogy én rengeteg időmet és energiámat a órákra való készülésbe fektetem, aztán meg senkit nem is érdekel. Szóval ezek a szokásos tanár problémák.

De eldöntöttem, hogy váltok, a diplomám tényleg megmarad.

2023. márc. 8. 14:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok. Ha nagyon szőrszálhasogató lennék, azt mondanám, hogy az is a tanári munka része, hogy felkeltsd az érdeklődésüket. Tehát ez nem úgy megy, hogy te szépen felkészülsz az órára, és elkenődsz azon, hogy őket nem is érdekli. A feladatod az is, hogy bevond őket, sőt, az órára való készülés is ennek a szellemében (is) kell, hogy történjen.


És ez a bevonás nem az első órán fog megtörténni, nekem volt olyan osztályom, hogy év elején (amikor megkaptam őket) vágták a flegma és undorral teli fejeket, és sehogy nem tudtam "fogást" találni rajtuk, bunkók voltak, teljesen reménytelennek találtam az egészet. Viszont második félév végén (tehát tanév végén) ha bement egy harmadik fél az órámra, azt látta, hogy csillog a szemük és tepernek és jelentkeznek... Ez olyan, mint a földművelés, akár hónapok múlva lesz csak eredménye a belefektetett munkának, és odáig is türelmesnek és állhatatosnak kell lenni, nem szabad feladni, és akkor is készülni kell és energiát kell belefektetni, ha látszólag nincs eredménye. Valóban, ez tényleg sokat kivesz az emberből, őszintén szólva én is kiégtem tőle egy idő után, és az ilyen dolgok azok, amiket azok nem értenek meg, akik a tanári munkáról hadoválnak, de fogalmuk sincs, hogy valójában milyen nehéz (kb. szerintük a tanárok csak bemennek, leadják az órát és kész).

2023. márc. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!